מטיילים רבים בשמורות ובגנים: עם ישראל נופש בחג

ליל הברקים והממטרים של אמש לא הרתיע ישראלים רבים מלהגיע גם היום לגנים הלאומיים ברחבי הארץ. הבוקר נצפו אלפי רוכבי אופניים, צועדים ורצים ביערות. בפארקים ובשמורות ערוכים לרבבות המטיילים שצפויים להגיע גם היום לחגוג את סוכות בטבע. שמורת גמלא שבגולן נסגרה למטיילים עקב שריפה

עם ישראל ממשיך לנפוש ולטייל: לאחר שבימים האחרונים פקדו עשרות אלפי ישראלים את שמורות הטבע והגנים הלאומיים, גם הבוקר (שבת) נרשמים עומסים בפארקים וביערות - ומטיילים רבים כבר פוקדים את האתרים הרבים מצפון ועד דרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משעות הבוקר פוקדים עשרות אלפי מטיילים את הגנים הלאומיים ושמורות הטבע של רשות הטבע והגנים. תנועה ערה במיוחד נרשמה באתרים בהם מתקיימות פעילויות מיוחדות לחג בהם הגן הלאומי קיסריה, הגן לאומי עין חמד, גן לאומי ציפורי והגן הלאומי ממשית בדרום, שם מתקיים השוק הנבטי.

פעילות צבעונית בגן הלאומי קיסריה, היום (אורית שטיינפלד)


גם באתרי המים בצפון מורגש עומס של מטיילים: בשמורת הטבע תל דן, שמורת טבע הבניאס, שמורת טבע שניר והמג'רסה. מטיילים רבים גם באזור המרכז באתרים: גן לאומי ירקון- אפק והגן הלאומי אפולוניה. אלפי רוכבי אופניים, צועדים ורצים השכימו קום הבוקר והגיעו למסלולי הרכיבה והצעידה ביערות קק"ל ביער חולדה, יער ראש העין, יער בית קשת, פארק רמות מנשה והר איתן.

מטיילים רבים כבר בשמורות ובגנים (פלאש 90, נתי שוחט)


מטיילים שביקשו להגיע הבוקר לשמורת גמלא שברמת הגולן נתקלו בשערים סגורים: השמורה נסגרה הבוקר למבקרים - זאת עקב שריפה שהחלה אמש במקום עקב פגיעת ברק. לאחר שפעלו במקום מטוסי כיבוי שהשתלטו על האש, השמורה נפתחה מחדש למבקרים. לא דווחעל נזק או על נפגעים בעקבות השריפה. ההערכות הן שעד כה נשרפו בה למעלה מ-3,000 דונם. שריפות נוספות פרצו הבוקר גם בנחלים דליות וכנף שבצפון, לא ידוע על נפגעים.

המנפנפים שוב בין הענפים (flash 90 / Deborah Sinai)

מזג האוויר: נעים ונוח לטיולים

ומה טומן בחובו מזג האוויר למטיילים הרבים? אחרי סופות הרעמים ומופעי הברקים מליל אמש והגשם הקל שירד באזורים נרחבים, מזג האוויר היום נעים לטיולים, עם סיכוי קטן לגשם מקומי - בעיקר בצפון. עדיין קיים חשש לשטפונות בנחלי המזרח.

הברקים לא הרתיעו את המטיילים (המייל האדום)

הטמפרטורות החזויות להיום: בקצרין 29 מעלות, בטבריה 32, בצפת 25, בנצרת 29, בחיפה 26, בירושלים ובתל אביב 27 מעלות, בים המלח 33, בבאר שבע 30 ובאילת 33 מעלות היום בצהריים. מחר צפויה הפוגה בגשמים המקומיים, אך בהמשך חול המועד ובחג השני הם צפויים להתחדש ותחול ירידה בטמפרטורות.