עברו טיפולי המרה: "ביקשו שניכנע בפני אלוהים"

אחרי שמשרד הבריאות הזהיר מפני טיפולי ההמרה להומוסקסואלים, גברים שעברו את הטיפולים בעצמם מדברים: "ניסו ללמד אותנו לשלוט בהתנהגויות מיניות ודרשו מאיתנו ולבקש עזרה מאלוהים במלחמה שלנו"

"שום דבר לא השתנה" (יוסי זילברמן)

על רקע אזהרת משרד הבריאות מפני טיפולי המרה להומוסקסואלים, מתארים גברים שעברו את הטיפולים את שעבר עליהם. "היינו נפגשים פעם בשבוע, אסור היה לתאר בקבוצה פעילויות מיניות באופן מפורט ואסור היה ליצור חברויות אחד עם השני מעבר למפגשים", אמר אחד מהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"במפגשים התייחסו להומוסקסואליות כאל סוג של התמכרות שצריך להשתחרר ממנה ב-12 צעדים. לימדו אותנו שהצעדים הראשונים הם לשלוט בהתנהגויות מיניות עם גברים, ובהמשך היה מצופה מאתנו גם לשלוט בעיניים שלנו ואפילו במחשבות", הוא ממשיך. "דיברו איתנו הרבה על כניעה. הסבירו שבגלל שניסינו את זה לבד וזה לא מצליח לנו, אנחנו חייבים להיכנע בפני אלוהים ולבקש ממנו לעזור לנו במלחמה הזו".

מ', גבר נוסף שעבר את פולחני ההמרה, ממשיך ומצייר תמונה מדאיגה. "היה למשל את 'טקס ההתבגרות' שבו היינו צריכים להפוך להיות 'גברים': בתחילת הטקס אמרו לנו לחזור לילדות ואפשרו לנו לבכות ולהיות פגיעים. אחרי שסיימנו את השלב הזה, במעבר חד ציפו מאתנו להיות 'גברים אמיתיים' כאלה, קשוחים שלא בוכים".

גם ל' סיפר על "שיעורי הבית" שקיבל מהמדריך: "הוא אמר לי לאונן כשאני במקלחת ולחשוב אך ורק על נשים, ואמר לי להפסיק מיד במידה שגבר נכנס לי לפנטזיה. זה לא הצליח. הרגשתי ששום דבר לא משתנה". עוד הוא מוסיף כי "אם הייתי ממשיך בטיפול אולי הייתי מגיע לשלב בו הפסיכולוג היה מבקש ממני לשכב עם בחורה בכדי להוכיח שאני לא הומוסקסואל יותר".

מצעד הגאווה בתל אביב (אלירן חייט חדשות 2)

משרד הבריאות פרסם אתמול (ראשון) אזהרה לציבור מפני טיפולי המרה הנערכים במטרה לשנות נטייה מינית הומוסקסואלית להטרוסקסואלית, בטענה כי המתיימרים לבצע טיפולים מסוג זה מייצרים מצג שווא.

על פי הודעת משרד הבריאות, הטיפולים המדוברים מוצגים כבעלי ביסוס מדעי על אף ש"בפועל אין עדויות מחקריות להצלחת שיטה כלשהי לגבי האפשרות להמרה, ויש אף עדויות לנזק אפשרי". הודעת המשרד באה בעקבות נייר עמדה שפרסמה הסתדרות הפסיכולוגים ואומצה על ידי מועצת הפסיכולוגים, ובו דרישה להזהיר את הציבור מפני מי שמכנים עצמם "מטפלים" בשיטות המרה. "מדובר בטיפולים שאינם ראויים אתית ומקצועית", טענו הפסיכולוגים.