התרגשות בצפון: 20 תנינים נולדו

נשיונל ג'יאוגרפיק - בחמת גדר: 20 גורים בקעו מהביצים בפארק התנינים המפורסם, והסבו אושר לצוות המטפלים במקום. תוך יומיים או שלושה צפויים התנינים, מסוג קרוקודיל הנילוס, לחפש אחר טרף ולאכול בשר טחון תחילה. צפו בתיעוד הלידה

התחלות חדשות לרגל השנה החדשה - גם בפארק התנינים: כמדי קיץ, גם היום (שלישי) הגיחו לאוויר העולם תנינים חדשים בחוות גדר. 20 תנינים, מזן קרוקודיל הנילוס, בקעו היום מהביצים שהטילה אמם בחודשים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לתנין יש שן נוספת על האף, ועם השן הזאת הוא מגרד את הביצה ושובר אותה כדי לצאת", הסביר לחדשות 2 Online דוד גולן, האחראי על צוות הטיפול בתנינים בחמת גדר. "מאותו הרגע, אמם עוזרת להם בטבע. היא אוספת אותם בפה בצורה עדינה, מורידה אותם למים ושומרת עליהם".

גולן הסביר כי כבר בימים הקרובים יהפכו גורי התנינים לחיות טרף: "עוד לפני שהם בוקעים מהביצה, אם אני שובר את הביצה ומכניס את האצבע פנימה - הם כבר נושכים אותה. זה עדיין לא כואב כי עוברים כמה שבועות עד שהלסת מתחזקת, אבל כבר אחרי יומיים-שלושה מהרגע שנולדו הם מתחילים לחפש טרף. אנחנו מאכילים אותם בהתחלה בבשר טחון, ואז עוברים לחתיכות בשר גדולות יותר".