חמישה בני אדם ניצלו בזכות עינת ז"ל

חייהם של חמישה בני אדם ניצלו בזכות השתלות איברים מוצלחות שבוצעו בהם בימי החג. כל האיברים נתרמו בהסכמת משפחתה של עינת זמיר ז"ל בת ה-35 שנהרגה השבוע בתאונת דרכים. במרכז הלאומי להשתלות שבים וקוראים לציבור לחתום על כרטיס אדי

איבריה נתרמו. זמיר ז"ל (באדיבות המשפחה)

השנה החדשה החלה בהענקת חיים חדשים: חמישה חולים זכו במהלך החג בהשתלת איברים שהגיעו מגופה של עינת זמיר ז"ל, בת 35, שנהרגה השבוע בתאונת דרכים בעת שחצתה את הכביש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמיר הגיעה לבית החולים הדסה עין כרם כשהיא פצועה קשה, ולמרות מאמצי הצוותים להצילה לקראת ערב ראש השנה, נקבע לה מוות מוחי נשימתי ומשפחתה קיבלה החלטה לתרום את אבריה ולהעניק חיים חדשים.

הקרניות יושתלו בשבוע הבא. זמיר ז"ל ובעלה (באדיבות המשפחה)

ליבה של זמיר הושתל בבית החולים שיבא תל השומר באישה בת 33. הריאות הושתלו בבת 64 המאושפזת בבית החולים בילינסון בפתח תקווה. הכבד הושתל בגופו של גבר בן 58 בבילינסון וכליה אחת הגיעה גם היא לבילינסון, לטובת אדם בן 44 שחיכה במשך 14 שנה להשתלה. הכליה השנייה הועברה לבית החולים איכילוב - שם היא הושתלה בצעירה בת 28, ובתחילת השבוע הבא יושתלו הקרניות של זמיר.

נדל שיראזי ופרופ' לביא (ביה"ח שיבא תל השומר)

ליבה של זמיר הושתל כאמור בגופה של ורד נדל שיראזי, בת 33, בבית החולים שיבא תל השומר. "נפלה בידינו הזכות להעניק לוורד, הלכה למעשה, שיפור משמעותי באיכות חייה", מסר הפרופסור יעקב לביא, מנהל היחידה להשתלות לב בשיבא. "היא מתאוששת במהירות, וכבר בבוקר שלמחרת ההשתלה היא ישבה על הכורסה שליד מיטתה, מאושרת במתנת החיים החדשה לה זכתה עם כניסת השנה החדשה".

חתימה מצילת חיים. כרטיס אדי (יח"צ)
במרכז הלאומי להשתלות שבים וקוראים לציבור לחתום על כרטיס אדי בהקדם ומבהירים כי מדובר בצעד שעשוי להציל בעתיד חיים של אנשים רבים.