בשורה לדרום: בית חולים חדש ייבנה בבאר שבע

שרת הבריאות גרמן הודיעה כי במסגרת הרחבת התשתיות בנגב יוקם בית חולים נוסף בבאר שבע שיעניק טיפול לתושבי האזור, שמניינם הולך ועולה. גרמן הודה לשר האוצר לפיד ש"בהחלטה מרחיקת לכת הורה לתקצב את המהלך"

בקרוב: סורוקה כבר לא לבד (חדשות 2)

מערך הרפואה בדרום במגמת התרחבות: בצל קרבות התקציב והדרישות לקיצוץ במערך הרפואה, הממשלה צפויה לאשר את הרחבת הסיוע הרפואי לתושבי הדרום. שרת הבריאות יעל גרמן הודיעה אתמול (שני) על ההחלטה להקים בית חולים נוסף בנגב, שימוקם בבאר שבע - החלטה שתובא לאישור הממשלה היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השרה הדגישה כי מדובר בחיזוק למערך הרפואה בנגב, שסבל מעומס רב במהלך המבצע בדרום: "בכל אזור הדרום יש עתה שני בתי חולים מצוינים המשרתים את המרחב כולו - ברזילי וסורוקה - להם אנו חייבים תודה ענקית על פעילותם במהלך צוק איתן".

"בכוונתנו להמשיך ולחזק את שני בתי החולים הללו בד ובד עם יציאה לתכנון בית חולים נוסף והכרחי באזור", הוסיפה השרה במהלך מסיבת העיתונאים שכינסה עם ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ' ומנכ"ל משרד הבריאות פרופ' ארנון אפק. לדבריה, הממשלה תצביע לא רק על הקמת בית החולים אלא על "תוכנית רחבה יותר וכוללת לחיזוק מערך הרפואה הציבורית בנגב, ושיפור איכות החיים לתושבי האזור".

הודתה ללפיד. גרמן (פלאש 90)

ראש העיר באר שבע: "בשורה היסטורית חשובה"

גרמן הודתה למנכ"ל המשרד אפק "שעמד בראש הוועדה להרחבת שירותי הרפואה בדרום", לשר האוצר לפיד שקיבל לדבריה "החלטה מרחיקת לכת לתקצב את המהלך" ולהראל לוקר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה "שהוביל ותמך בכל המהלך".

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', הצטרף לדברי השבח וטען כי "חיזוק הרפואה הציבורית בדרום יחד עם הקמת בית חולים ציבורי חדש היא בשורה היסטורית חשובה מאין כמוה לתושבי באר שבע והדרום כולו. מערכת בריאות איתנה מתקדמת ואיכותית הנה נדבך נוסף ומשמעותי בקידום איכות חיי התושבים. ממשלת ישראל זיהתה את ההזדמנות לעוגן בעיר באר-שבע בתחום הבריאות כמו גם בתחומים רבים נוספים מחוללי שינוי ועל כך אני גאה".

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' ארנון אפק, הסביר כי קצב גידול אוכלוסיית הדרום, לצד הקמת בסיסי צבא בנגב היה בין המניעים להחלטה:  "באר שבע הינה בירת הדרום ובירת הסייבר של ישראל, ובשנת 2025 צפויה אוכלוסיית נפת באר שבע לגדול לבין 900 אלף איש למיליון איש".