לוחם שנפצע קשה בעזה שב לעמוד על רגליו

חייל שנפצע בעזה עבר 12 ניתוחים בעיניו וברגליו במהלך אשפוזו, והשבוע הצליח לראשונה לעמוד על רגליו מאז הפציעה. הרופאים: "צפויה לו תקופת שיקום והחלמה ארוכה אך אנו צופים שההחלמה שלו תהיה טובה וכך גם הליכתו"

החייל הפצוע עם הצוות (רחל דוד, סורוקה)

שיקום מוצלח לאחר חודש וחצי ו-12 ניתוחים: לוחם ביחידה מובחרת שנפצע במבצע "צוק איתן" הצליח לעמוד השבוע לראשונה על רגליו, והוריו הודו לצוות הרפואי שסייעו להם "באחד המצבים הכי קשים שהיו לנו בחיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלוחם נפצע בעזה ממטען שהתפוצץ בתוך בניין שבו שהתה יחידתו, ופונה במצב קשה במסוק לחדר הטראומה בבית החולים סורוקה בבאר שבע. בבית החולים סיפרו כי הוא סבל מפגיעות קשות בעינו וברגליו עם הגעתו, ונאלץ לעבור 12 ניתוחים, בסופם הצליח לראשונה שוב לעמוד על רגליו. הבוקר (חמישי) הוא הועבר להמשך שיקום בבית החולים תל השומר.

"חשוב לנו להודות לכל הצוות המדהים כאן בבית החולים, ולכל הרופאים שטיפלו בבננו וסייעו בכל דבר שנזקקנו לו באחד המצבים הכי קשים שהיו לנו בחיים", אמרו ההורים. עיקר הפגיעה בלוחם הייתה ברגליו: עם הגעתו לבית החולים הוא סבל משבר גדול של מרבית השוק ברגלו השמאלית, וקרסול רגלו הימנית רוסק.

נפצע מהתפוצצות מטען בבית. ארכיון (דובר צה"ל)

גם הפגיעה בעיניו הצריכה טיפול רפואי מתקדם: בעקבות רסיסים רבים שחדרו לעינו השמאלית, החייל נותח בעינו ע"י רופאי המחלקה לעיניים בסורוקה. הרופאים במחלקה העריכו כי בעתיד החייל יעבור השתלה של עדשת העין, בעקבותיה הוא צפוי לחזור לראות בצורה טובה. 
 
ד"ר עמיר קורנגרין, מנהל היחידה לטראומה אורתופדית בסורוקה, סיפר כי "החייל הגיע אלינו עם פציעה קשה ברגליו ובמהלך הניתוחים הצלחנו לטפל בשבר ולסגור את הפצע. לאחר שבועות ארוכים של טיפול והחלמה, חל שיפור במצבו והוא הצליח השבוע לעמוד על רגליו לראשונה. צפויה לו תקופת שיקום והחלמה ארוכה אך אנו צופים שההחלמה שלו תהיה טובה וכך גם הליכתו".