חדש באילת: פגישה קרובה עם כריש

מפגש עם כריש בדרך כלל לא מצטייר כחוויה חיובית במיוחד, והטורף הימי נצפה רק במקרים נדירים בחופי ישראל. אך במצפה התת ימי באילת החליטו להקל על הישראלים ולאפשר להם מפגש קרוב עם החיה הימית. לשם כך, בנו במצפה את הבריכה הגדולה ביותר במזרח התיכון. מעכשיו יהיה אפשר לראות את הכרישים מקרוב - אבל מבעד לזכוכית

מפגש עם כרישים לרוב לא נתפס כחוויה חיובית במיוחד, אך לשמחתם של ישראלים רבים, הטורף הימי אינו נוטה לבקר בחופי המדינה. לכן במצפה התת ימי באילת החליטו שהגיע הזמן שהישראלי המצוי יוכל לזכות במפגש קרוב עם החיה, מפגש שלא יסכן את בריאותו שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לצורך כך, החליטו לבנות במצפה את בריכת הכרישים הגדולה ביותר במזרח התיכון. כלומר, מעתה יתאפשר לכולנו לפגוש את הכרישים מקרוב, רק שזה יהיה מבעד לזכוכית עבה.

בניית הבריכה ארכה שבעה חודשים, ועלותה נאמדת בכ-26 מיליון שקלים. אולם אחרי מאמץ ארוך, הצליחו אנשי המצפה להעמיד את הבריכה על תילה.

הבריכה החדשה מאכלסת אלפי אלמוגים ודגים מזנים שונים ממפרץ ים סוף, שכעת הם השותפים החדשים של הכרישים באקווריום הענק. סיבוב במתחם החדש שנבנה במצפה יפגיש את המבקרים עם מנהרה מיוחדת, שמדמה הליכה בתוך הים ומאפשרת למבקרים להיות מוקפים בטבע, ובמקביל להישאר יבשים.

פגישה פנים אל פנים עם כריש עשויה להיות חוויה מטלטלת. אך בשמורה המוגנת החדשה באילת יהיה ניתן מעתה להתפעל מהייצור הימי ולחזור הביתה בשלום.