קרנית של אסי דיין הושתלה במיילדת

אחות מיילדת העובדת בבית החולים מאיר בכפר סבא קיבלה בחזרה את מאור עיניה, לאחר שנתרמה לה קרניתו של הבמאי והשחקן המנוח אסי דיין שהלך לעולמו השנה. "אנחנו חיים בחברה התלויה זה בזה ביחסי גומלין", מסרה האחות המיילדת. "כל השתלה הינה מטרה קדושה", ציינה יעל דיין, אחותו של היוצר

השיב מאור עיניים. דיין ז"ל (פלאש 90)

קרנית מעינו של הבמאי והשחקן המנוח אסי דיין ז"ל הושתלה בעינה של אחות מיילדת העובדת בבית החולים מאיר בכפר סבא. הקרנית שנתרמה מגופו של היוצר לאחר מותו השיבה לאחות הוותיקה את מאור עיניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כ-40 שנים אני בתחום", סיפרה המיילדת לאחר הניתוח, "אלפי הורים מאושרים ראיתי, ופי כמה תינוקות בני יומם. זה השיא שבחוויית המיילדות - לתת חיים מאושרים למי שסיכוייו כל כך אפסיים".

"כמיילדת אני יודעת שכל יצור אנוש בן תרבות, יש בו את היכולת להעניק והרצון לאהוב", המשיכה המיילדת שקיבלה את תרומת הקרנית של דיין. "אנחנו חיים בחברה התלויה זה בזה ביחסי גומלין. לעיתים היכולת הזו רדומה והמילים שנכתבות כאן בהמיית הלב ראוי שיעוררו את הלב הפועם בכל אחד מאתנו".

"כל השתלה הינה מטרה קדושה" (יח"צ)


אחותו של היוצר, יעל דיין, חתמה על אישור התרומה. "כל השתלה הינה מטרה קדושה, והיה לי הכבוד, בנוסף לכרטיס אדי שאני מחזיקה, להשתתף בהסכמה לתרומה של הקרניות של אחי האהוב אסי".