צפו: מנגנת על כינור תוך כדי ניתוח מוח

נגנית כינור מקצועית שהפסיקה לנגן לפני שני עשורים בשל רעד בידיה, חיפשה במשך שנים ארוכות אחר פתרון שיסייע לה לחזור לאהבתה הישנה. כשגילתה שניתוח מוח יכול לעשות זאת, היא לא היססה והחליטה לעבור את ההליך הרפואי – עם הכינור בידיה

אירוע לא שגרתי נרשם אתמול (שלישי) בחדר ניתוח בבית החולים איכילוב בתל אביב, כשבמהלך ניתוח מוח החלה המטופלת לנגן בכינור אחרי 20 שנה שלא עשתה זאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נעמי אלישוב שעברה את הניתוח היא כנרת מקצועית, שניגנה בעברה בתזמורת הפילהרמונית הלאומית של ליטא ובתזמורת הקאמרית הישראלית. אלא שלפני כשני עשורים חדלה הנגנית המוכשרת לנגן, לאחר שהחלו רעידות בידיה.

הכנרת המאושרת נעמי אלישוב (צילום: ליאור צור)

אתמול עברה אלישוב ניתוח DBS לדיכוי הרעד שממנו היא סובלת כבר שנים ארוכות. עוד במהלך הניתוח, היא לא הצליחה לעצור את עצמה, וחזרה לנגן על הכינור האהוב מול הצוות הרפואי - מהלך שגם אפשר למנתחים לוודא את הצלחת ההליך.

"השתלנו לנעמי קוצב עם אלקטרודה הממוקמת באזור ההפרעה במוח, על מנת להשיג דיכוי של הרעד המפריע לתפקוד היומיומי שלה", הסביר פרופ' יצחק פריד, מנהל היחידה לנוירוכירורגיה תפקודית, שניתח את הכנרת יחד עם ד"ר עידו שטראוס, נוירוכירורג בכיר. "הניתוח בוצע בהרדמה מקומית, ועל מנת להשיג את שיתוף הפעולה שלה בזמן הניתוח לשם מיקום אופטימאלי של האלקטרודה היא התבקשה לנגן בכינור".

קונצרט כינור במהלך הניתוח (צילום: ליאור צור)

הכנרת הנרגשת הודתה לרופאים ואמרה כי הם שינו את חייה: "חבל שרק עכשיו שמעתי על הניתוח הזה. האהבה הגדולה שלי היא הנגינה בכינור אבל לצערי עד היום הסתפקתי בללמד נגינה, מפני שהרעד לא אפשר לי להמשיך ולנגן באופן מקצועי. כעת אני חוזרת לחיות".