רשמית: התיירת שאושפזה לא סובלת מאבולה

בית החולים שערי צדק בירושלים אישר כי עובדת מערכת הבריאות בניגריה אינה חולת אבולה, אלא סובלת מחיידק שמקורו במערכת העיכול. "אין צורך בבידודה והיא אינה מהווה סכנה לסביבתה", הבהירו בבית החולים

נגיף האבולה. אילוסטרציה (ויקיפדיה)

אנחת רווחה במערכת הבריאות: אזרחית ניגריה שאושפזה בירושלים והיה חשש שנדבקה בנגיף האבולה אינה נשאית של המחלה - כך אישר הערב (שבת) רשמית בית החולים שערי צדק בו מאושפזת התיירת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אצל התיירת מניגריה התגלה חיידק שמקורו במערכת העיכול, ובמהלך השבת היא הגיבה בשיפור ניכר במצבה כתוצאה מטיפול אנטיביוטי ייעודי לחיידק זה", נמסר מבית החולים. עוד הדגיש הצוות הרפואי כי לאחר התייעצות עם משרד הבריאות הוחלט "שאין צורך בבידודה והיא אינה מהווה סכנה לסביבתה".

העובדת הגיעה השבוע לבית החולים כשהיא מתלוננת על חום ושורה של סימפטומים שהעידו על אפשרות כי בדמה נמצא הנגיף של המחלה המשתוללת במערב אפריקה.

יותר מ-1,200 מתו מהמחלה. ארכיון (רויטרס)

בבית החולים שערי צדק בבירה החליטו שלא לקחת סיכונים, בשל העובדה כי האישה הגיעה ממדינה בה הנגיף נפוץ יחסית, והחליטו לשים אותה בבידוד בתא לחץ. צוות בית החולים לקח ממנה בדיקות ועל פי תוצאות הבדיקות כעת היא אינה חולה במחלה, אך יש עדיין צורך לעשות בדיקות נוספות, לכן ככל הנראה האישה תישאר במעקב גם בימים הקרובים.

נגיף האבולה התפרץ לפני מספר שבועות בסיירה ליאון שבמערב אפריקה, ומשם הוא התפשט למדינות נוספות, כולל ניגריה - המדינה המאוכלסת באפריקה. על פי הערכות ארגון הבריאות העולמי יותר מ-1,900 בני אדם כבר מתו מהמחלה, ו-2,200 נדבקו בה.