שבת ראשונה של ספטמבר: טפטופים נצפו במישור החוף

תושבים במישור החוף התעוררו הבוקר למזג אוויר סתווי: במספר מוקדים נרשמו טפטופים קלים, בין היתר באזור חיפה. אבל זה לא מה שאמור לגרום לכם לשנות תכניות: מזג האוויר היום צפוי להיות טיפוסי לעונה ובסך הכל נוח לטיולים

הקיץ עוד כאן, אבל במספר מקומות בארץ התעוררו הבוקר לקול טיפות הגשם: טפטופים ירדו מוקדם הבוקר (שבת) במספר אזורים במישור החוף, בעיקר באזור חיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות שאנו בשיאה של העונה החמה, הגשם הקל שירד אינו מפתיע - זו הפעם החמישית שהתופעה מתרחשת בקיץ הנוכחי. טפטופי הבוקר מתרחשים כתוצאה מכך שמימי הים החמים, שהטמפרטורה שלהם עומדת על 30 מעלות, מחממים את האוויר ובשילוב עם הלחות, נוצרים אותם טפטופים בחלון הזדמנויות של כשעה עד שעתיים.

טפטופים אמנם כבר לא יהיו בהמשך היום, אבל מזג האוויר יהיה נוח יחסית לעונת הקיץ. בין 60 ל-65 אחוזי לחות ישררו במישור החוף, כשעומסי חום כבדים יירשמו היום רק באזור הכנרת, ים המלח ואילת.

הטמפרטורות החזויות להיום: בקצרין יימדדו 30 מעלות בשעות הצהריים, בחיפה 28, בטבריה 34, בנצרת 29, בתל אביב 30, בירושלים 27, בבאר שבע 32 ובאילת יימדדו 38 מעלות. בימים הקרובים תחול עלייה קלה בטמפרטורות ומזג האוויר יישאר לא שינוי.