חשש למקרה של אבולה בישראל: תיירת ניגרית אושפזה

עובדת במערכת הבריאות בניגריה הגיעה לבית החולים שערי צדק כשהיא סובלת משורה של תסמיני שהעידו על אפשרות של הימצאות נגיף האבולה בדמה. כדי שלא לקחת סיכון אושפזה האישה בבידוד. טרם הגיעו תוצאות הבדיקות שיעידו על טיבה של המחלה

חשש לאבולה. אילוסטרציה (ויקיפדיה)

עובדת מערכת הבריאות בניגריה אושפזה בבית החולים שערי צדק בירושלים בעקבות חשש כי נדבקה בנגיף האבולה. טרם הגיעו תוצאות הבדיקות שיעידו על טיב המחלה והאם אכן נדבקה בנגיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העובדת הגיעה לבית החולים כשהיא מתלוננת על חום ושורה של סימפטומים שהעידו על אפשרות כי בדמה נמצא הנגיף של המחלה המשתוללת במערב אפריקה.

בשערי צדק החליטו שלא לקחת סיכונים, בשל העובדה כי האישה הגיעה ממדינה בה הנגיף נפוץ יחסית, והחליטו לשים אותה בבידוד בתא לחץ. צוות בית החולים לקח ממנה בדיקות ועתה ממתינים לתוצאותיהן. משרד הבריאות עודכן במקרה.

יותר מ-1,200 מתו מהמחלה. ארכיון (רויטרס)

לפני כשבועיים משטרת ברלין חסמה את כל הכניסות והיציאות של בניין משרדים בעיר על מנת להעניק טיפול לאישה, שעל פי הדיווח סבלה מתסמיני האבולה. לאחר מספר שעות של בהלה התברר כי האישה ככל הנראה אינה סובלת מאבולה, אלא מחיידק בקיבה.

ארגון הבריאות העולמי הודיע בחודש שעבר כי מניין הנספים מההתפרצות האחרונה של המגפה במערב אפריקה עלה ליותר מ-1,200 וכי יותר מ-2,200 בני אדם חלו עד כה. ההתפרצות החלה בגינאה והתפשטה לליבריה, סיירה לאון וניגריה.