עשרות התגייסו להציל את חייו של לוחם שנפצע בעזה

הוריו של לוחם צה"ל שנפצע קשה בעזה קראו לציבור הרחב לתרום לו טסיות דם בשל מצבו הרפואי. "הגיעו אלינו המון פניות, כולם נרתמו", סיפרו ההורים נעמי ושמעון שלו‎. שחר נפצע קשה מפיצוץ מטען חבלה בעזה לפני כחודש. בעקבות פניית ההורים התמלאה המכסה הנדרשת

שחר שלו (באדיבות המשפחה)

שחר שלו, לוחם בחטיבת הצנחנים, נפצע באורח קשה מאוד בימים הראשונים של המבצע הקרקעי ברצועת עזה. על מנת להעניק לו את הטיפול הראוי, נזקק שחר לתרומת טסיות דם בקצב של מנה ליום, אך מלאי טסיות הדם הלך ואזל. בניסיון להציל את חיי בנם פנו הוריו של שחר לציבור בבקשה לתרומת טסיות דם. גם הם הופתעו מכמה גדולה הייתה ההירתמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"אנחנו זקוקים לגברים בגילאי 18-60 שמוכנים לתרום טסיות דם", כתבו נעמי ושמעון שלו, הוריו של שחר שמאושפז בבית החולים רמב"ם בחיפה. שחר, תושב אלוני הבשן, נפגע ממטען חבלה שהניחו מחבלים בחאן יונס ב-23 ביולי. בפיצוץ המטען נהרגו שלושה לוחמים ושחר ספג פגיעה קשה.

אב המשפחה גם תרם (באדיבות המשפחה)

"אתמול הפצתי את זה במייל אצלי ביישוב והאחים שלי פרסמו בכל מיני מקומות", סיפר לחדשות 2 Online שמעון שלו, אביו של החייל. "מגיעות אלי הרבה מאוד פניות, אין לי מושג מאיזה מעגלים. כל מיני אנשים מצלצלים אלי. תודה רבה לכל עם ישראל על ההירתמות". מיותר לציין שגם האב עצמו תרם טסיות דם לטובת בנו.

בשל הודעתם והפניות הרבות שקיבלו, ברמב"ם אמרו הבוקר שבשל התארגנות של המשפחה, כל המכסה שנדרשה התמלאה. בבית החולים אמרו כי המכסה נתרמה על ידי משפחה וידידים.

טסיות דם הן תאים שעוזרים בעצירת דימום ומשתתפים בתהליך הקרישה. תרומת טסיות דם מתבצעת באמצעות מערכת שאיבה מיוחדת והתהליך אורך בין שעה וחצי לשעתיים.