תליון התגלה בגרונה של בת 4

הילדה הובהלה אמש לבית החולים לאחר שבלעה תליון של שרשרת ונאלצה לעבור ניתוח דחוף בו חולץ העצם הזר. הרופאים מזהירים: להקפיד הקפדה יתרה בכל הנוגע לבליעת גופים זרים אצל פעוטות

בת 4 בלעה תליון שרשרת

ילדים קטנים ידועים בנטייתם להכניס לפה כל דבר שהם שמים ידם עליו וההורים, שאינם יכולים להיות בכל מקום ובכל זמן, לא תמיד יכולים למנוע את הסכנה. כך קרה אמש (שבת)בכפר סבא, כשילדה בת ארבע הובהלה לבית החולים מאיר בעיר, לאחר שבלעה בטעות תליון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר הערכת מצבה של הילדה והתייעצות רפואית החליטו פרופ' בני נגריס, מנהל מחלקת אף אוזן גרון, וד"ר אנואר מנסור להכניסה לחדר ניתוח ולשלוף את התליון תחת הרדמה כללית. הניתוח הסתיים בהצלחה והילדה שנשארה להשגחה במהלך הלילה, צפויה להשתחרר היום.

הוצא מגרונה בניתוח. התליון

פרופ' נגריס וד"ר מנסור מדגישים כי יש להקפיד הקפדה יתרה בכל הקשור לבליעת גופים קטנים בילדים עד גיל 5 כי מנגנון הבליעה אצל ילדים עד גיל 5 אינו מפותח כמו אצל מבוגרים.

עוד הוסיפו השניים כי יש להיזהר במיוחד מסוללות, אז נוספת סכנה של כוויה בוושט. כמו כן, חשוב להקפיד שלא לתת לילדים עד גיל 5 פיצוחים מחשש שישאפו אותם.

גרם לדימום מסוכן. הבורג שהוצא

מקרה זה מצטרף למקרה נוסף של פעוט בן שנה וחודש שהגיע למרכז הרפואי מאיר בשבוע שעבר לאחר שבלע בורג. ד"ר יניב אבנר, רופא אף אוזן גרון שטיפל בילד סיפר כי הילד הגיע לאחר שלושה ימים בהם הילד לא אכל, ישן ובכה ברצף מסיבה לא ידועה.

לאחר שלושה ימים החל הפעוט לפלוט דם מהפה ולכן פנו ההורים למיון. צילום הרנטגן גילה בורג באורך 2 ס"מ ובעובי של 1 ס"מ תקוע בושט של הפעוט ומצר את קנה הנשימה. הוא הובהל ישירות לחדר ניתוח והבורג הוצא בהצלחה.

פניות לכתב: azria@ch2news.tv