רחל פרנקל: "מדמיינת את אייל, גיל-עד ונפתלי מצילים חיים"

מסע לזכר שלושת הנערים שנרצחו יצא מהטרמפיאדה סמוך לאלון שבות, כדי לחנוך את שלושת האופנולנסים - אופנועי אמבולנס שנתרמו לארגון איחוד הצלה. אמו של פרנקל אמרה בטקס החניכה כי "זוהי ההנצחה המושלמת"

"מדמיינת אותם מצילים חיים". פרנקל (משה אסולין)

שלושת הנערים שנרצחו, גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח, הונצחו בתרומת שלושה אופנולנסים - אופנועי אמבולנס, לארגון איחוד הצלה. הבוקר (ג') נערך מסע סמלי של אופנועי החירום מהטרמפיאדה ממנה נחטפו, סמוך ליישוב אלון שבות בשומרון. אמו של נפתלי פרנקל, רחל, השתתפה בטקס החניכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המסע החל בטרמפיאדה והסתיים בנקודה בה על פי ההערכות של צה"ל אוכנו הטלפונים של שלושת הנערים.

אמו של נפתלי פרנקל, רחל, אמרה בטקס החניכה כי זוהי ההנצחה המתאימה ביותר: "אני יכולה לדמיין את איל, גיל-עד ונפתלי על כל אחד מהאופנועים האלו, רצים, ממהרים, רוצים לעשות טוב בעולם ולהציל חיים".

מסע ההנצחה הבוקר (משה אסולין)

מי שעומד מאחורי תרומת האופנולנסים, ראש הקהילה היהודית בשיקאגו ג'ף איידר, הסביר את הבחירה בתרומה הייחודית: "רצינו להנציח את הנערים בדרך של הצלת חיים, ובאופן שעומד בניגוד גמור לאידיאולוגיה הרצחנית שגדעה את חייהם".

על האופנולנסים החדשים יש את כל הציוד הרפואי שנמצא באמבולנס.

סגן ראש מועצת גוש עציון, משה סוויל, שהשתתף הבוקר במסע האופנועים, אמר כי "סמלי לצאת מהמקום בו נלקחו חייהם של שלושה צעירים קדושים, במסע אופנועים שמטרתם לעשות טוב ולהציל חיים". עוד הוסיף סוויל: "בתחום הצלת החיים כל דקה קובעת, ואנו מלאי אמונה שאופנועים אלו ימלאו את שליחותם ויגיעו במהירות לכל מי שזקוק לעזרה".