תינוק בן חצי שנה בלע אטב כביסה

קפיץ של אטב כביסה מצא את דרכו אל קיבתו של תינוק בן חצי שנה. אמו הבהילה אותו אל בית החולים "העמק" בעפולה, שם סיפרה כי בנה הספיק לבלוע אותו בזמן שתלתה כביסה. בתום הליך כירורגי הצליחו הרופאים לשלוף את החלקיק הזר מקיבת הילד, מבלי שהספיק לגרום לנזק

צילום ההדמייה שנערך לתינוק (דוברת מרכז רפואי העמק)

תינוק בן שישה חודשים הובהל בתחילת השבוע למרכז הרפואי "העמק" בעפולה, לאחר שבלע קפיץ של אטב כביסה. בתום הליך כירורגי הצליחו הרופאים לשלוף את הגוף הזר מקיבתו, והוא שוחרר היום (ה') לביתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבית החולים הסבירה אמו של התינוק כי בזמן שתלתה כביסה נשבר אחד האטבים ונפל לרצפה. בנה, שהיה לידה באותה העת, הספיק אז לאחוז בקפיץ האטב ולטחוב אותו לפיו. מיד לאחר מכן החל הילד לגלות סימנים של מצוקה נשימתית, ואמו חששה כי האטב חוסם את דרכי הנשימה שלו ופינתה אותו אל חדר המיון הקרוב.

צוות הרופאים החליט לבצע לתינוק בדיקת סי.טי, וממנה עלה כי החלקיק המתכתי הצליח למרבה המזל לעבור את הוושט ולהגיע אל קיבתו של הילד. "הקפיץ עלול היה לגרום לנקב בקיבה או במעי הדק ולסכן את חייו של התינוק", הסביר ד"ר עזמי שחברי, מומחה לגסטרואנטרולוגיה שטיפל בפעוט. "אני שולף מדי שבוע גופים זרים מריאות ומדרכי נשימה של פעוטות בגיל שבו הם מכניסים לפה כל דבר שבדרכם, אבל עדיין לא נתקלתי במקרה שבו פעוט הצליח לבלוע קפיץ גדול כל כך מבלי שהוא נתקע בדרך לקיבה".

הקפיץ המתכתי שהוצא בקיבת הפעוט (דוברת מרכז רפואי העמק)

לאחר שהרופא קבע את מיקומו המדויק של הקפיץ, הוא החליט שיש לנקוט בפעולה כירורגית כדי להוציאו. ההליך הרפואי חייב הרדמה של התינוק, ובסופו נשלף הקפיץ מקיבתו מבלי שגרם לנזק רקמתי. היום לאחר שהתאושש, שוחרר התינוק לביתו.