יש תקווה: הלוחם הפצוע ענה להוריו

כבר עשרה ימים שהרופאים במחלקת הכוויות בבית החולים תל השומר נלחמים על חייו של עדיאל לוי, לוחם הנדסה שנפצע קשה מאוד במבצע "צוק איתן". היום הוא הגיב לראשונה כשאביו שאל אותו אם הוא שומע אותו. "אנחנו מתגעגעים אליו", סיפרה אמו לחדשות 2

אמא ענת קראה לו אבל עדיאל, בנה, לא ענה. "הוא עוד לא יכול להכיר אתכם ממש או להגיב לכם ממש", הסביר מנהל היחידה לכרורגיה פלסטית בבית החולים תל השומר, הפרופסור אייל וינקלר, להוריו של עדיאל. "תנו לזה עוד כמה ימים, בסדר?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני עשרה ימים בדיוק הגיע עדיאל לוי, לוחם הנדסה ומפקד דחפור מסוג D9, לבית החולים במצב קשה מאוד. במהלך הריסת בית נפל עמוד חשמל ופגע בדחפור, נוצר ניצוץ, התא שבו ישב עדיאל עלה באש, והכוויות כיסו את רוב חלקי גופו.

מאז חיים הוריו, ענת ועוזי, ברכבת הרים. הם נעים מבשורות טובות לימים קשים, יושבים מחוץ למחלקת הכוויות ומחכים. אתמול הגיעו לבקר המחלצים של עדיאל ובידם סרטון אחד מנחם. בסרטון הזה רואים את עדיאל יוצא מהטנק ועובר לאמבולנס הצבאי כשהוא הולך. המחלצים סיפרו שהוא דיבר איתם, שהיה חזק, לא בכה או צעק. אחר כך ניתן לראות איך הוא מועבר בראש מורם למסוק, אבל שם הוא התמוטט. "הוא לא מזהה אותנו, זה קשה מאוד", סיפרו הוריו לחדשות 2. "אנחנו מתגעגעים אליו, לא דיברנו איתו, לא נגענו בו".

אבל היום, כשעוזי נכנס ואחריו האח הראשי של מחלקת כוויות, פתאום זה קרה: עדיאל הגיב כשאביו שאל אותו אם הוא שומע אותו. עכשיו מתקדמים לאט לאט, מיום ליום. לגיון המלאכים של מחלקת הכוויות - כפי שהמשפחה מכנה אותם - לא עוזבים את עדיאל לרגע, עד שיתעורר, ישוב לדבר, יקום, יילך ויחזור הביתה.