פלסטיניות שנפצעו בעזה – טופלו בארץ

בעוד בתי החולים בעזה משמשים כמפקדות וכבסיסי טרור של חמאס, בבתי החולים בישראל מטפלים גם בפצועים פלסטינים. אחת מהם היא נערה בת 16 שהגיעה לטיפול בבית החולים עם אמה. בבית החולים סורוקה בבאר שבע הן מספרות על החיילים הישראלים שהתייחסו אליהן יפה, אבל מבהירות גם שהלחימה בעזה מסכנת את חייו של כל אזרח ברצועה

שוב מגיעים, באמצע הלחימה, פצועים או חולים מרצועת עזה: בראשית השבוע נפגעה נערה מרסיסים לאחר שצה"ל הרס את ביתה בשכונת קרארה הסמוכה לחאן יונס, ופונתה לבית החולים סורוקה בבאר שבע. "היה פיצוץ, הבית שלנו נפגע והיה סביבנו חיילים", סיפרה אמה של הנערה שנפצעה בידה. "יצאתי לחיילים ואמרתי להם שבתי נפצעה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החיילים שמו לה משחה וטיפלו בה יפה", סיפרה האם שהסכימה לשוחח רק בעילום שם, וכשפניה ופני בתה מכוסות ברעלה. החשש ברור, השבחים שהן חולקות לחיילי צה"ל ולרופאים שטיפלו בהן לא ינעמו לאוזני הסובבים אותן בבית. "נתנו לנו הכל בלי שביקשנו", אמרה אמה של הנערה, והוסיפה: "יש להם לב טוב".

"אם טיפלת למישהו בילד שלו, הוא יזכור אותך לכל החיים בתור המושיע שלו והמלאך שלו", העידה סגנית מנהלת בית החולים סורוקה ומחלקת כירורגיית ילדים, ד"ר ניצה היימן-נוימן. לדבריה, על הרופא לנהוג במקצועיות ולהעניק את הטיפול הטוב ביותר גם אם מדובר במחבל או מפגע.

"אם תטפל במישהו, תיזכר אצלו בתור מלאך" (חדשות 2)

"אני רוצה שגם החיילים יחלימו"

האם מכחישה שביתה שימש כעמדת ירי לרקטות או מסתור להסלקת אמצעי לחימה, אך גם אם כן הוחבאו רקטות בבניין והיא ידעה מכך, סביר כי לא הייתה מודה בכך. "היהודים התקשרו ואמרו לנו לצאת מהבית", היא מספרת. "הם אמרו שהם מתכוונים להרוס אותו".

ארבעת ילדיה שנשארו ברצועה, המתינו לאמם ואחותם כמו רבים אחרים בבתי הספר של אונר"א. ואכן שתיהן חזרו לשם למרות חילופי האש והחשש להיפגע. "אני רוצה לחזור לעזה", אמרה הילדה בלחש בבית החולים והאם הוסיפה: "אנחנו מתגעגעות לארץ שלנו ולבית שלנו".

האם הפלסטינית שצפתה בחיילים הפצועים מובלים בין מסדרונות בית החולים אמרה כי כל רצונה הוא שיהיה שלום, והעבירה מסר מפויס: "כמו שאני רוצה שהבת שלי תחלים, כך אני רוצה שהם יחלימו - אלה רגשות של אמא".