פעוטה נזקקה לניתוח לאחר שבלעה מגנט

הוריה של פעוטה בת שנתיים וחצי הגיעו בשעת לילה מאוחרת לבית החולים לילדים "דנה", לאחר שבתם התלוננה על כאבי בטן. צילום רנטגן שנערך בבית החולים העלה כי בבטנה מגנטים שנצמדו לכדי גוף אחד באורך 6 ס"מ. "זה נגמר בנס", אמרו בבית החולים. "על ההורים להרחיק חפצים מסוג זה מילדיהם"

צילום הרנטגן (דוברות בית החולים דנה)

הסתיים בנס: פעוטה בת שנתיים וחצי נזקקה לניתוח לאחר שבגופה התגלו מגנטים שנצמדו זה לזה לכדי גוף אחד באורך שישה סנטימטרים, אותו בלעה בשלמותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפעוטה הובאה אתמול (ג') לבית החולים לילידים "דנה" שבתל אביב על ידי הוריה, לאחר שהתלוננה בפניהם על כאבי בטן והתקשתה לאכול. ההורים טענו כי כששמעו את תלונות בתם, הם ניסו להאכילה ואף להשכיבה לישון, אולם אז - כשהבינו כי הכאבים אינם חולפים, הם נאלצו להביא אותה לחדר המיון בשעות הלילה המאוחרות.

הצוות הרפואי בחדר המיון, החל לבדוק את הפעוטה והורה על ביצוע צילום רנטגן בבטנה. מהצילום עולה כי הפעוטה בלעה את המגנטים שהספיקו להגיע עד לאזור הבטן העליונה.

המגנט שהוצא מגופה של הפעוטה (דוברות בית החולים דנה)

מיד עם היוודע הדבר, נשלחה הפעוטה לחדר הניתוח בכדי להוציא את הגוף הזר. "עם קבלת תוצאות צילום הרנטגן, הוזעקתי מביתי חזרה ישירות לחדר הניתוח", שחזר ד"ר שלומי כהן, ממלא מקום מנהל היחידה לגסטרו ילדים בבית חולים דנה. "בעודה תחת הרדמה מלאה, ביצעתי בתינוקת אנדוסקופיה של דרכי העיכול העליונות ושלפתי משם כ- 11 מגנטים בצורת עיגול צמודים זה לזה לאורכם".

מבית החולים נמסר כי מצבה של הילדה טוב וכבר הבוקר (ד') היא שוחררה לביתה. בעקבות המקרה, הזהיר ד"ר מפני סכנות העלולות להיגרם ממקרים מסוג זה. "בשל האורך של המגנטים המחוברים שחברו לגוף אחד - הוא עלול היה להיתקע במערכת הנשימה וגם במערכת העיכול. הסכנה הגדולה יותר היא שהמגנטים היו עלולים להיצמד משני צידי המעי וליצור הצמדה של המעי וליצור נמק מקומי. על ההורים להקפיד להרחיק מהישג ידם של ילדים חפצים מסוג זה", הבהיר ד"ר כהן.