בקופ"ח כללית החליטו לחסוך: תושבי הצפון מטורטרים בדרך לביה"ח

הקופה הנחתה את מרפאותיה בצפון להפנות את המבוטחים לבתי חולים המרוחקים מאות קילומטרים מבתיהם. הסיבה: אין הסכם חתום בינה לבין בתי החולים הממשלתיים באזור. מהכללית נמסר: "משרד הבריאות מונע את סיכום ההסכמים". משרד הבריאות: "בימים אלה מתקיים משא ומתן"

חוסכת על חשבון החולים? (חדשות 2)

במהלך החודשים האחרונים "מטורטרים" תושבי הצפון המבוטחים בקופת חולים כללית, בין בתי חולים המרוחקים ממקום מגוריהם. הסיבה: לקופת החולים אין הסכם עם משרד הבריאות על נתינת שירותים בבתי החולים הציבוריים בצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קופת חולים כללית הנחתה את מרפאותיה לצמצם באופן ניכר את הפניית המטופלים לבתי החולים בנהריה, בצפת ובטבריה, וזאת כדי לחסוך בהוצאות. כתוצאה מכך נאלצים המטופלים לנסוע מאות קילומטרים כדי לקבל טיפול.

במכתב שנשלח למרפאות קופת חולים כללית והגיע לחדשות 2 נכתב: "אנו מבקשים שכל מנהל מרפאה יציב לעצמו יעד של צמצום הפניות לבתי החולים לפחות ב-30 אחוזים. כמו כן יש לשים דגש על צמצום בביקורי רופא".

(רויטרס)

"בידי קופות החולים חופש מסחרי מוגזם"

מאחורי ההוראה נעוצה מחלוקת על מחירי האשפוז והטיפול במסגרות הממשלתיות. זאת אף על פי שמשרד הבריאות הנחה כי יש להפנות מטופל לבית החולים הקרוב למקום מגוריו, ובמרחק וזמן נסיעה סבירים.

"שורשי הבעיה נעוצים במבנה הנוכחי אשר מותיר בידי קופות החולים חופש מסחרי מוגזם, הפוגע בסופו של דבר בטובת המבוטחים" אמר רכז תחום בריאות באגודה לזכויות האזרח, רמי אדוט.

לקופת חולים כללית אין הסכם על נתינת שירותים למבוטחי הקופה בבתי החולים הציבוריים בצפון כבר חודשים ארוכים - התוצאה היא טרטור תושבים שבמקום להגיע לבית החולים הסמוך לביתם נדרשים לנסוע מאות קילומטרים לכל כיוון.

מקופת חולים כללית נמסר כי האחריות על המצב שבו אין הסכמים חתומים עם בתי החולים בצפון היא של משרד הבריאות: "משרד הבריאות מונע את סיכום ההסכמים, ואנו קוראים לו לקדם את חתימתם למען רווחת תושבי הצפון".

ממשרד הבריאות נמסר כי "בימים אלה מתקיים משא ומתן בין שרותי בריאות כללית בצפון לבין בתי החולים השונים. עם סיום המשא ומתן יועברו הסדרי בחירה לידיעת המשרד".