מסוקים ופקחים נגד בריוני החופים

גם בקיץ הזה השוטרים ופקחי רשות הטבע והגנים מנסים להילחם בבריונות בחופי הים: אותם נהגי טרקטורונים, אופנועי ים ורכבי שטח שמסכנים את הרוחצים. האכיפה נעשית בעזרת מסוקים ומהקרקע ולובשי המדים נתקלים לא פעם בשלל תירוצים וגם בקללות ובאלימות. תיעוד

רכבי 4X4 שמסיעים אופנועי ים עד קו החוף ומצפצפים על החוף, טרקטורונים שמשתוללים בין רוחצים ונהגים שעולים על ההגה שיכורים אחרי הבילוי בחוף - אלה רק מקצת התופעות השליליות הנלוות בישראל לקיץ ולבילוי בחופים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עשרות שוטרים, מתנדבים ופקחי רשות הטבע והגנים מנסים להילחם בתופעות בריונות החופים הישראלית מהאוויר ומהקרקע. "אנחנו מדינת חוק, אסור לך להיות מאה מטר מהחוף", מסביר שוטר לנופש שמסרב לקבל את רוע הגזירה. כך נראה המבצע אתמול, בשיא החום.

בריוני החופים שופעים בתירוצים ולעיתים אפילו גידופים, אבל במקרים מסוימים אף מופעלת בשטח אלימות של ממש. גם צלם חדשות 2 שהתלווה לעבודת הפקחים בחופים מצא את עצמו מותקף במפתיע על ידי אדם שקיבל דוח.

"יש אנשים באוכלוסייה שנושא האכיפה קשה להם", אומר אילן יגר, ראש תחום מבצעים ומניעת ציד ברשות הטבע והגנים. "אנחנו נתקלים בזה פעם-פעמיים בשבוע, יש לנו את האנשים האלה שתוקפים, שמתנהגים בברוטליות".

בריונות בחופים (חדשות 2)

סכנה לחיות נכחדות

מבצע האכיפה נמשך עמוק לתוך הערב, אבל לצד חלוקת הקנסות, בחלק מהמקים זה מאוחר מדי. "אפשר לראות פה צבת ים שנדרסה למוות", אומר לישי בן ינאי, פקח אזורי רמות מנשה, רשות הטבע והגנים. "כואב הלב לראות אותה. יש כל כך מעט מהם ואנחנו כל כך משתדלים להציל את המין הנכחד הזה".

בשעות הצהריים המאוחרות נצפו צעירים מג'יסר א זרקא כשהם מתפרעים על גבי טרקטורונים ומסכנים את המתרחצים. כשהבחינו בכוחות הם נמלטו מהמקום. אחד מהם עזב את הטרקטורון ונעלם.

לא קשה לאתר את עברייני החופים, אבל נמצאים כמעט בכל מקום, אבל האתגר של המשטרה ויתר הגופים יהיה להמשיך את האכיפה המוגברת במשך הקיץ כולו - ולא רק בתחילת החופש הגדול.