חולה נפטרה, המשפחה הרסה את החדר

בית החולים סורוקה הגיש תלונה במשטרה לאחר שבני משפחה של חולה סופנית שנפטרה גרמו נזק לחדר ביום שישי האחרון. "זוהי אלימות מפחידה", אמרו במוסד הרפואי - שם נאלצו לתקן את הנזקים. לטענת הצוות, המשפחה התבצרה בחדר כארבע שעות ולא איפשרה לרופאים לקבוע את מות החולה

חדר בית החולים

וילונות תלושים, דלת שבורה, נזקים למיטה וחפצים על הרצפה. כך נראה חדר בבית החולים סורוקה בבאר שבע, לאחר שבני משפחה של חולה סופנית התבשרו על כך שהיא נפטרה בשל מצבה. לטענת המוסד הרפואי, הם התבצרו בחדר כארבע שעות ורק אז היה אפשר לקבוע את מותה על פי הנוהל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בין שישי לשבת במחלקה פנימית בבית החולים. על פי גורמים שהיו במקום, מצבה של החולה הוסבר מספר פעמים למשפחה, גם באותו הערב במיון - אך אלה התקשו לקבל את הבשורה והוציאו את זעמם על החדר.

דלת החדר שניזוקה

"הם הותירו אחריהם הרס רב", סיפר גורם בבית החולים. "זהו רגע אחד מיני רבים שאנו חווים בתור צוות מטפל, רגע של אלימות מפחידה, בלתי מרוסנת ובלתי נשלטת ואף פעם אין לדעת היכן תיגמר, או מה המחיר שתגבה". באירוע עצמו לא היו נפגעים, ובשל הנזק שנגרם לחדר, הוא הושבת ועבר שיפוצים.

בבית החולים אמרו כי הם משתתפים בצער המשפחה. "עם פטירתה של החולה החלו בני משפחתה להתנהג בקולניות תוך גרימת נזק לציוד בחדר. צוות המחלקה הזעיק אנשי ביטחון והוגשה תלונה במשטרה על גרימת נזק", ציינו. החדר חזר לשימוש הבוקר.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv