גל החום הכבד עוד לא מאחורינו: קרוב ל-40 מעלות ברחבי הארץ

שיאו של גל החום אמנם מאחורינו, אך גם היום חם ולח. ההקלה המשמעותית צפויה מחר, כאשר תתחיל מגמת ההתקררות ותחול ירידה של 2-4 מעלות. גם היום מומלץ להרבות בשתייה ולהישאר באזורים מוצלים וממוזגים

חוף הים באילת, ארכיון (רויטרס)

שיאו של גל החום מאחורינו, אך עדיין חם לעונה: גם היום (א') יורגשו עומסי חום בינוניים עד כבדים, בכל רחבי הארץ, והטמפרטורות יהיו גבוהות לעונה. תירשם אמנם ירידה קלה בטמפרטורות, אך מזג האוויר עדיין לוהט ולח ויירשמו קרוב ל-40 מעלות בפנים הארץ ובהרים היום בצהריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בקצרין צפויות היום 38 מעלות, בצפת 36, בחיפה 33, בתל-אביב 32, בירושלים 35 מעלות, בבאר-שבע 38, ובאילת 45 מעלות
היום בצהריים. גם היום מומלץ לשתות הרבה ולהישאר באזורים מוצלים וממוזגים.

ההקלה המשמעותית צפויה מחר, כאשר תתחיל מגמת ההתקררות ותחול ירידה של 2-4 מעלות. גם מחר יהיה לח בחוף ויבש בהרים, אבל יהיה קצת פחות חם והשמיים יהיו מעוננים, מה שיספק לנו קצת צל. בשלישי תחול עוד ירידה קלה בטמפרטורות בימים רביעי וחמישי יהיה נאה עם הקלה נוספת בעומס החום.

יש לעצור להתרעננות בנסיעות

ביום שישי האחרון נשבר שיא בצריכת החשמל ליום שישי בחודש יוני, כאשר הביקוש לחשמל עמד על כ-9,440 מגה ואט. לשם השוואה, שיא הצריכה של חברת חשמל בכל הזמנים עומד על 11,900 מגה ואט לשעה.

באגף התנועה במשטרה הדגישו כי "נהיגה בתנאי מזג אוויר כאלה עלולה להיות מסוכנת". על פי המלצות המשטרה, יש לדאוג לעציררות התרעננות בזמן נסיעות ארוכות ולשתות הרבה מים. "במהלך הנסיעה השתדלו להיות ערניים ללוח המחוונים, והתייחסו בכובד ראש לכל נורה שנדלקת על המסך", נכתב בהנחיות המשטרה.

כמו כן מומלץ לפתוח מדי פעם את החלונות על מנת לאוורר את חלל הרכב ולהוריד את ריכוז הפחמן הדו חמצני באוטו - הדבר יכול למנוע הירדמות על האוטו. בנוסף, מדגישים במשטרה, צמיגי רכב שאינם מאוזנים עלולים להתפוצץ ולגרום לתאונה, ולכן יש לבדוק את יחס האוויר בצמיגים לפני הנסיעה.