עומס חום כבד בכל רחבי הארץ בסוף השבוע

גל החום ברחבי הארץ יגיע מחר לשיאו, וגם היום ישרור עומס חום בינוני-כבד בכל אזורי הארץ. אחוזי הלחות במישור החוף יגבירו את תחושת החום, ומומלץ להישאר באזורים ממוזגים ולשתות הרבה. מי שייצא לטבע או לחוף צריך למרוח הרבה קרם הגנה ולהקפיד להישאר בצל

סופ"ש של חום כבד (רויטרס)

סוף שבוע למזגן: גל חום משמעותי יורגש בסוף השבוע בכל רחבי הארץ. שישי ושבת יהיו מהימים החמים ביותר של העונה, כבר בתחילת הקיץ. קרינת השמש מסוכנת בסוף השבוע, ומומלץ להישאר במגזן ולשתות הרבה מים. אם כבר יוצאים מהבית, כדאי להימרח בקרם הגנה, לשתות הרבה ולהישאר בצל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הטמפרטורות יהיו גבוהות בכל רחבי הארץ, ואחוזי הלחות הגבוהים בחוף - כ-75% - ייתנו תחושה של עומס חום בינוני-כבד. לדוגמה, בתל אביב יהיו 32 מעלות, שירגישו לנו כמו 42 מעלות. במישור החוף יהיה חם ולח, ובפנים הארץ יהיה חם ויבש. 

בקצרין צפויות היום 39 מעלות, בצפת 35, בחיפה 30, בתל-אביב 32, בירושלים 36 מעלות, בבאר-שבע 39, ובאילת 44 מעלות היום בצהריים. בשבת יגיע גל החום לשיאו, ויהיה הביל בחוף ושרבי בכל הארץ עם עומס חום כבד בכל האזורים.

בראשון תורגש הקלה מסוימת וירידה בטמפרטורות, אבל עדיין יהיה חם מהרגיל עד שרבי. התקררות משמעותית יותר תורגש בשני ושלישי, כאשר עומס החום יפחת.

במשטרה מזהירים מנהיגה בעומס חום כבד

באגף התנועה במשטרה הדגישו כי "נהיגה בתנאי מזג אוויר כאלה עלולה להיות מסוכנת". על פי המלצות המשטרה, יש לדאוג לעציררות התרעננות בזמן נסיעות ארוכות ולשתות הרבה מים. "במהלך הנסיעה השתדלו להיות ערניים ללוח המחוונים, והתייחסו בכובד ראש לכל נורה שנדלקת על המסך", נכתב בהנחיות המשטרה.

כמו כן מומלץ לפתוח מדי פעם את החלונות על מנת לאוורר את חלל הרכב ולהוריד את ריכוז הפחמן הדו חמצני באוטו - הדבר יכול למנוע הירדמות על האוטו. בנוסף, מדגישים במשטרה, צמיגי רכב שאינם מאוזנים עלולים להתפוצץ ולגרום לתאונה, ולכן יש לבדוק את יחס האוויר בצמיגים לפני הנסיעה.