משפחה אחת, 4 שנים, שני לבבות חדשים

דני ורני, שני אחים מהגליל, עברו שניהם בהפרש של ארבע שנים ניתוח להשתלת לב. ההורים המודאגים יכולים לנשום לרווחה לאחר שגם ניתוחו של דני לפני כשבוע עבר בהצלחה

הניתוח עבר בהצלחה. דני ורני בבית החולים (דוברות מרכז שניידר)

משפחתם של דני ורני, שני אחים מהיישוב חורפיש בגליל, לא חשבו שבהפרש של ארבע שנים בלבד יעברו שניהם ניתוח להשתלת לב שיציל את חייהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דני בן ה-13, שסבל ממחלה משפחתית מטבולית הפוגעת בשריר הלב, עבר לפני כשבוע ניתוח השתלת לב במרכז שניידר לרפואת ילדים בפתח תקווה. לפני כארבע שנים, עבר אחיו הגדול רני, שסובל מאותה המחלה, את אותו הניתוח בדיוק.

אביו של שני האחים, רוסטום, סיפר כי בשלב מסוים שקלו ההורים להטיס את דני לעבור את הניתוח בחו"ל. "המתנו להשתלה שנה ושמונה חודשים, ובינתיים מצבו של דני הידרדר עד למצב שבו הוא בקושי יכול ללכת והוא מתאשפז כל חודשיים", שחזר רוסטום.

הניתוח של דני עבר בהצלחה ולשביעות רצון רופאיו, וכעת הוא נמצא בהתאוששות ביחידה לטיפול נמרץ לב בבית החולים. ועכשיו, כשהכול נגמר, יכולים ההורים לנשום לרווחה בזהירות. "הכול בינתיים מתקדם מצוין, על רני לא רואים בכלל שעבר השתלה היום, ודני מתקדם לאט לאט", סיפר האב. "זו הרגשה טובה וכיפית אחרי כל הסבל הזה".

במרכז שניידר לרפואת ילדים מבצעים את מרבית ניתוחי השתלות האיברים בילדים בישראל. מאז הקמתו, בוצעו בו כ-500 השתלות לב, ריאה, כבד וכליות בתינוקות, ילדים ובני נוער.