האביב הישראלי כמו שלא ראיתם מעולם

הצלם ארבל רום החליט לצאת בעונת האביב שחלפה לטבע ולתעד את חיי הבר והצומח באזור רמות מנשה. התוצאה: קליפ מרשים ומושקע במיוחד, בו נראה הטבע הישראלי במלוא הדרו

תיעוד מרהיב של העונה הכי פרחונית בשנה (ארבל רום)

סרטון מרהיב שהועלה לאחרונה לרשת מתעד באופן יוצא דופן את עונת האביב. ארבל רום, שצילם וערך את הקליפ, סיפר לחדשות 2 על תהליך העבודה, האמצעים המיוחדים ועל תקרית לא צפויה אחת שעיכבה אותו בחודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 Online

הצילומים התבצעו באזור רמות מנשה ומגידו, שהוכר לא מזמן על ידי אונסק"ו כמרחב ביוספרי מוגן. הקליפ מתעד מגוון מרשים של חי בר, צמחיה ונופים נהדרים. "זהו קליפ שמתמקד בתקופת האביב בו ניסיתי לתפוס את הטבע אצלנו בכל הגדלים שלו - מהנמלים, הפרפרים והעכבישים - דרך הבז האדום והחסידות ועד לנופים הרחבים והמדהימים", אמר רום.

"לצורך הצילומים השתמשתי במגוון רחב של עדשות, רחבות, מאקרו ועד לעדשות זום גדולות לצילומי ציפורים מרחוק. כמובן שכמו בכל צילום טבע - הנשק הסודי הוא סבלנות, סבלנות ועוד קצת סבלנות", הסביר הצלם.

לדבריו, מזג האוויר בעונת האביב בישראל אינו תמיד קל לצילום. "קושי גדול בתקופה הזו הוא האובך האביבי", ציין רום. "אחת החוויות המתסכלות במהלך ההכנות קשורה בצילומו של הירח. שכרתי עדשות ענקיות ויקרות במיוחד כדי לצלם את זריחת הירח המלא. התמקמתי על ראש גבעה עם שתי מצלמות, ואחרי הרבה חישובי מקום וזמן הכל היה מוכן. רבע שעה לפני השעה היעודה, הגיע לו אובך וכיסה את כל קו האופק". רום ציין כי נאלץ להמתין חודש שלם עד לצילום הירח המלא הבא. "לא היה אפשר לראות כלום", הסביר.

הפריחה באביב (ארבל רום)

לצילומי ה-Time Laps, בה נראית תמונת הנוף זזה בהילוך איטי, הסביר רום כי השתמש במסילה מיוחדת שזזה באיטיות בסנכרון עם המצלמה, כך שמתקבלת תנועה איטית בזמן שהטבע חולף מולנו במהירות מואצת. "השנה הייתי חייב לצלם את הסרט מהר מאוד - כי עקב השנה השחונה הכל הצהיב מאוד מהר", אמר.