תינוק בן 7 חודשים עבר השתלת כבד

רופאי הילדים בבית החולים שניידר בפתח תקווה הצליחו בניתוח מורכב להשתיל כבד בגופו של תינוק בן 7 חודשים, שיהפוך לאחד ממושתלי האיברים הצעירים בישראל. הניתוח עבר בהצלחה, והתינוק כעת בהכרה. בגופו הושתל הכבד של התינוק שטבע באמבטיה

התינוק המושתל בבית החולים (בית החולים שניידר)

בבית החולים שניידר השתילו בהצלחה כבד בגופו של תינוק בן שבעה חודשים, שהפך לאחד ממושתלי האיברים הצעירים ביותר בישראל אי פעם. התינוק נמצא כעת בהכרה מלאה ומצבו מוגדר טוב. תורם הכבד הוא התינוק זוהר ארגז, שטבע למוות באמבטיה בביתו בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מיום לידתו סבל התינוק ממחלה של איטמות דרכי המרה, מחלה המובילה לאי ספיקת כבד והוא נזקק להשתלת כבד להצלת חייו. בשל הידרדרות במצבו לאחרונה, עמדה אימו של התינוק לתרום לבנה אונת כבד ועברה הכנות ובדיקות לקראת הניתוח המורכב, עד שהגיע ברגע האחרון ההודעה כי נמצא איבר מתאים להשתלה לפעוט.

את ההשתלה ביצעו צוות מערך ההשתלות בבית החולים לילדים שבפתח תקווה. עם סיום הניתוח, הועבר התינוק לטיפול ביחידה לטיפול נמרץ. הוא מאושפז שם, ומטופל בתרופות שאמורות לסייע לגופו לקלוט את הכבד.

הוריו של התינוק אמרו בהתרגשות כי הם מודים מאד למשפחה האצילה שהסכימה לתרומת האיברים ומשתתפים בצערם על אובדנם. כמו כן, ביקשו ההורים להודות לצוות הרפואי בבית החולים.

על אף כל ההתפתחות הרפואית בשנים האחרונות, המדע טרם הצליח לייצר איברי גוף מלאכותיים שיתפקדו כמו איברים טבעיים. בישראל לבדה מחכים מאות בני אדם להשתלות של איברים כגון כליות, ריאות, לב וכבד, ולמרות שמספר הישראלים שמסכימים לתרומת איברים נמצא בעלייה עדיין חולים רבים נפטרים במהלך ההמתנה להשתלה.