קריית חיים: בי"ס יסודי פונה בגלל זיהום אוויר

אחרי שעות שבהן הורגש ריח חריף באוויר, הוחלט לפנות באמצע יום הלימודים את בית הספר היסודי "דגניה" שבקריית חיים. ההורים שנאלצו לעזוב את עבודתם ולהגיע למקום מספרים כי הילדים נבהלו ושתופעת הריח החריף שפוקדת את האזור באמצע היום אינה חדשה. הרשויות טוענות: הריח הגיע מענן גופרית, מקור הזיהום אינו ידוע

ריח חריף שהורגש באוויר הביא לפינוי בית ספר יסודי באמצע יום הלימודים: הורי התלמידים בבית ספר בקריית חיים נקראו לעזוב את מקומות העבודה ולאסוף את ילדיהם, זאת בעקבות זיהום אוויר שהתפשט בשכונת המגורים. "הגיע הזמן לעשות משהו עם המפגעים האלה", זעמו התושבים שהבהירו כי התריעו כבר בעבר על מקרים דומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש הבוקר בבית הספר דגניה, בקריית חיים. הורי התלמידים הלומדים במקום נקראו על ידי ההנהלה לקחת את הילדים ולהפסיק את יום הלימודים בעקבות הניחוח העז שהורגש באוויר. "לא ייתכן שבמקום שוקק חיים, עם המון ילדים, מורגש פעם אחר פעם זיהום כזה באוויר", סיפרה אחת האימהות שהגיעו למקום.

"הילדים היו בלחץ, הייתי צריכה לעזוב את העבודה באמצע היום", סיפרה אם נוספת, "זה מסוכן, מפחיד ומרתיע אותנו. יש ריח מסריח שאופף את האזור, לא בפעם הראשונה. הגיע הזמן שמישהו יטפל בזה ויעשה משהו".

ד״ר עופר דרסלר, מנכ״ל איגוד ערים חיפה, התייחס לאירוע: ״זיהינו שענן שהכיל חומר גופריתי הגיע מדרום, עקבות של החומר מצאנו גם בקריית ביאליק. כעת אנו מבררים את מקור הדליפה, כששתי אפשרויות נבחנות: האחת שתחנת הכוח של חברת החשמל בחוף שמן היא מקור הדליפה והשנייה היא כי אונייה שעגנה בנמל ביצעה פעולה אסורה שהובילה לזיהום".

לדברי דרסלר, לאחר מספר שעות הפכה רמת המזהמים באוויר לתקינה, ובדיקת נסיבות המקרה שהביאו להתפשטות הריח החריף נבדקות.