היולדת נפטרה - בית החולים יפצה

1.8 מיליון שקלים – זהו סכום הפיצוי שישלם בית החולים שערי צדק בירושלים לבני משפחתה של יולדת שנפטרה לפני ארבע שנים במהלך לידה. היולדת סבלה מרעלת היריון ומיתר לחץ דם, ובני משפחתה טענו כי בית החולים התרשל בזיהוי הבעיה ובטיפול בה. "הפיצוי גבוה במיוחד בגלל גודל הרשלנות והנסיבות האישיות", אמר פרקליט המשפחה

‫בית החולים שערי צדק בירושלים יפצה את משפחתה של אישה שמתה במהלך לידה לפני ארבע שנים בסכום של 1.8 מיליון שקלים - וזאת לאחר שהמשפחה טענה כי בית החולים התרשל בתפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני ארבע שנים הובהלה היולדת, בת 42 ואם לחמישה, לבית החולים. הלידה הסתבכה ועל אף שצוות בית החולים הצליח להציל את התינוק , אמו נפטרה במהלך הלידה.

מקרי מוות בלידה הם נדירים בישראל ובדרך כלל נובעים מסיבוכים קשים כגון תסחיף מי שפיר - סיבוכים שמשמעותם היא לרוב גזר דין מוות. במקרה הזה סבלה היולדת מרעלת היריון ומיתר לחץ דם.

בני משפחתה של היולדת תבעו את בית החולים בבית המשפט המחוזי בירושלים, בטענה כי לא זיהו את הבעיה בזמן וגם לאחר שזיהו - לא העניקו לה את הטיפול הרפואי המתאים.

"כשזה סיבוך שצריך ויכול היה להימנע, בתי המשפט פוסקים את הפיצוי", אמר פרקליטם של בני המשפחה, עו"ד דוד פייל. "במקרה הזה הפיצוי גבוה במיוחד, גם בגלל גודל הרשלנות וגם בגלל הנסיבות האישיות של המנוחה - שהייתה אם לשישה".