הלכה לעולמה האישה שנקלעה לסיבוך בהליך ההפריה חוץ גופית

בבית החולים אסותא שבתל אביב הלכה לעולמה האישה שעברה הליך הפריה חוץ גופית. בתום הטיפול, שנחשב להליך פשוט, לקתה האישה בדום נשימה ועברה החייאה. היא אושפזה במצב קשה במשך מספר ימים כשהיא מורדמת ומונשמת, והבוקר נכנע גופה

ההליך לא אמור להסתיים בטיפול נמרץ (רויטרס (אילוסטרציה))

אישה בת 41, שלקתה בדום נשימה במהלך הליך שגרתי של הפריה חוץ גופית שעברה בבית החולים אסותא בתל אביב, הלכה לעולמה הבוקר (חמישי) לאחר מספר ימים שבהם נאבקו הרופאים על חייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת השבוע הגיעה האישה אל בית החולים לצורך טיפול הפריה חוץ גופית, זאת לאחר שטיפולים קודמים בהליך דומה לא הניבו כל תוצאה. בתום הטיפול, שהתנהל ללא אירועים חריגים, הועברה המטופלת להתאוששות כשכל סימניה החיוניים נמצאו תקינים.

דקות ספורות לאחר מכן, הבחינה אחות המחלקה שהמטופלת איננה נושמת. היא הזעיקה את הרופא המרדים וזה החל מיד לבצע באישה פעולות החייאה. לאחר מאמצים ממושכים, הצליח הרופא בסיוע צוות המחלקה לייצב את מצבה. היא הועברה למחלקה לטיפול נמרץ, שם היא אושפזה במצב קשה כשהיא מורדמת ומונשמת. אולם הבוקר, כאמור, נכנע גופה לפגיעה הקשה.

בעקבות האירוע, הורה מנכ"ל המוסד הרפואי על ביצוע תחקיר לבדיקתו על ידי ההנהלה הרפואית. בית החולים דיווח למשרד הבריאות על התקרית עוד באותו היום, ולמחרת מסר את פרטיה כולם בכתב.

מבית החולים אסותא נמסר בתגובה כי הוא "מביע צער עמוק על התוצאה הטראגית וימשיך ללוות ולסייע ככל האפשר למשפחה. במהלך הימים האחרונים נועץ בית החולים במיטב המומחים בארץ ובחו"ל. עד למועד זה אין בידי בית החולים ממצא חד משמעי המסביר מה גרם לאירוע חריג זה ועל כן פנה למשרד הבריאות היום בבקשה להקים ועדת בדיקה מטעמו שתבדוק את האירוע המצער".