מסתמן: נציגי הרופאים בהדסה הגיעו להבנות עם משרדי האוצר והבריאות

לאחר שאיימו להילחם בתכנית ההבראה שגיבשה הנהלת בית החולים עם משרדי הבריאות והאוצר, רושמים רופאי בית החולים הדסה הישג משמעותי מול הצדדים, ולפיו כל תכנית הבראה תתבצע במתכונת של הלוואה ולא מענק. משמעות המהלך היא שכל הכספים שיקוזזו מעובדי בית החולים - יוחזרו להם בעתיד

הסדר פשרה שיוביל לפתרון המשבר? (פלאש 90, יונתן סינדל)

הישג משמעותי לרופאי הדסה: נציגי הרופאים גיבשו הלילה (ה') יחד עם אנשי משרדי האוצר והבריאות הסכם פשרה, ולפיו הוספיס בית החולים והמחלקה הפסיכיאטרית לא ייסגרו. עוד סוכם כי כל הסדר שיושג בנושא הכספי יתבצע במסגרת הלוואה ולא מענק, כך שכל סכום שייגבה מגורמים בהדסה - יוחזר להם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות האופטימיות המסתמנת ההסדר אינו בר חתימה, וזאת משום שהוא טעון את אישור הנושים. אלה ידונו היום בפרטי ההסדר על פי ההבנות החדשות, ואם יחליטו לאשרו - יועבר זה לאישורו הסופי של בית המשפט ביום ראשון הקרוב.

״לנגד עיני עמדה משימה אחת והיא להציל את הדסה ולמנוע את פירוק בית החולים", אמר היום בתום הדיון, יו"ר האגף המקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן. "העובדים גילו בגרות ואחריות לאורך כל המשא ומתן תוך ויתורים כואבים. לאחר שההסכמים יאושרו על ידי בית המשפט, כולם ביחד ישלבו ידיים למען הצלחת הדסה וחיזוקה כאחד המוסדות הרפואיים המובילים בעולם״.

לאור ההבנות, החליטו הבוקר נציגי העובדים בבית החולים להקפיא את צעדי המחאה שעליהם החליטו אתמול, ולפיהם תכננו להפעיל היום את בתי החולים במתכונת חירום. כמו כן הוקפאו לפי שעה גם שתי הפגנות שתכננו העובדים לקיים בירושלים.