טיפול הפריה הסתבך, אישה במצב קשה

בבית החולים אסותא שבתל אביב בודקים את הנסיבות שהובילו לאישפוזה של מטופלת לאחר הליך הפריה חוץ גופית. בתום הטיפול, שנחשב להליך פשוט, לקתה האישה בדום נשימה ועברה החייאה. כעת היא מאושפזת במצב קשה כשהיא מורדמת ומונשמת. בית החולים: "חוקרים את האירוע החריג"

ההליך לא אמור להסתיים בטיפול נמרץ (רויטרס (אילוסטרציה))

אישה בת 41 לקתה בדום נשימה במהלך הליך שגרתי של הפריה חוץ גופית שעברה בבית החולים אסותא בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני 3 ימים הגיעה האישה אל בית החולים לצורך טיפול הפריה חוץ גופית, זאת לאחר שטיפולים קודמים בהליך דומה לא הניבו כל תוצאה. בתום הטיפול, שהתנהל ללא אירועים חריגים, הועברה המטופלת להתאוששות כשכל סימניה החיוניים נמצאו תקינים.

דקות ספורות לאחר מכן, הבחינה אחות המחלקה שהמטופלת איננה נושמת. היא הזעיקה את הרופא המרדים וזה החל מיד לבצע באישה פעולות החייאה. לאחר מאמצים ממושכים, הצליח הרופא בסיוע צוות המחלקה לייצב את מצבה. היא הועברה למחלקה לטיפול נמרץ, שם היא מאושפזת במצב קשה כשהיא מורדמת ומונשמת.

בעקבות האירוע, הורה מנכ"ל המוסד הרפואי על ביצוע תחקיר לבדיקתו על ידי ההנהלה הרפואית. בית החולים דיווח למשרד הבריאות על התקרית עוד באותו היום, ולמחרת מסר את פרטיה כולם בכתב.

מבית החולים נמסר בתגובה: "נסיבות האירוע לפי שעה אינן ברורות. הליך הפריה חוץ-גופית הוא הליך שגרתי המבוצע במשך שנים באסותא ובכלל, ולא מוכר לנו מקרה דומה מהעבר. אסור שטיפול כזה יסתיים במחלקה לטיפול נמרץ, ועל כן בית החולים רואה במקרה אירוע חריג ביותר שאותו הוא מתכוון לתחקר עד תום על מנת להבין את שאירע".