הסערה נרגעה, אך הגשם ממשיך גם הבוקר

הימים הגשומים ומרובי הממטרים כבר מאחורינו, אך גם בשעות הבוקר צפוי לרדת גשם מקומי, בעיקר בצפון. בהמשך צפויה עלייה בטמפרטורות, שתתגבר במהלך סוף השבוע

התחזית: סוף שבוע נעים (יגל אלקוביץ)

הסערה הגדולה מאחורינו והמכ"מ נקי לחלוטין מעננים, אך בשעות הבוקר (ו') עדיין ייתכן גשם מקומי, בעיקר בצפון הארץ. המשקעים הרבים שירדו בימים האחרונים, שהיוו שיא לחודש מאי, לא יחזרו על עצמם בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תורגש עלייה בטמפרטורות במהלך היום לקראת סוף השבוע: בקצרין צפויות 24 מעלות, בצפת 20, בחיפה 21, בתל-אביב 23, בירושלים 20 מעלות, בבאר-שבע 24 ובאילת 29 מעלות היום בצהריים.

גם השבת תהיה נוחה, עם עלייה נוספת בטמפרטורות. בערב עדיין יהיה קריר בימים הקרובים, ובשני אולי אפילו יתרחש אירוע קצרצר של גשם בעיקר בצפון, אבל הטמפרטורות יישארו פחות או יותר סביב הממוצע. ככה זה באביב - עונה של שינויים.

נתוני הגשם שירד ביממה האחרונה (חדשות 2)

כמויות הגשם האדירות כיכבו בעיקר בקיבוץ צרעה, שם ירדו 82 מילימטרים - שיא מאז שנת 1964. בצמח ירדו 40 מילימטרים, בערד 39, בירושלים 34 ובבאר שבע ירדו 35 מילימטרים של גשם בסערה החורפית שהגיעה אלינו בשיאו של האביב.

כמויות הגשם האלו אולי לא נראות גדולות מדי, אבל אם מסתכלים עליהן ביחס לממוצע של חודש מאי, ניתן להבחין בקלות שמדובר בכמויות אדירות. בערד, לדוגמה, הממוצע לחודש מאי עומד רק על מילימטר אחד, כך שכמות הגשם שירדה שם אתמול גבוהה ב-3,900% מהממוצע.