אדל תישאר בלוינשטיין עד ספטמבר?

משפחתה של הילדה אדל ביטון, המאושפזת בבית החולים לוינשטיין ברעננה, ביקשו להשאיר את בתם באשפוז עד שיצליחו להכין את הבית לשובה של אדל. בית המשפט הציע לאפשר להם לאשפז את בתם בבית החולים השיקומי בארבעת החודשים הקרובים. המשפחה הסכימה – כעת ממתינים הצדדים לאישור הנהלת בית החולים

אדל ביטון, ארכיון (אלבום המשפחה, מועצה אזורית שומרון)

בית משפט השלום בכפר סבא הציע היום (ה') כי אדל ביטון, שנפצעה קשה מאבן שהושלכה לעבר הרכב שבו נסעה, תישאר מאושפזת בבית החולים השיקומי לוינשטיין ברעננה עד 1 בספטמבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדיון בבית המשפט הגיע בעקבות המכתב שקיבלה משפחת ביטון לפני כחודש מהנהלת בית החולים שלפיו נדרש מהמשפחה לפנות את הבת מבית החולים תוך יממה, ולא - יינקטו נגדם הליכים משפטיים.

"אנחנו מבקשים 4-5 חודשים להתארגן", אמרה אז בתגובה אדוה ביטון, אמה של אדל, לחדשות 2 Online, "כי זה לא קל להביא ילדה כזאת הביתה. אנחנו מנהלים משא ומתן עם מוסדות בירוקרטיים כמו ביטוח לאומי, אנחנו צריכים מערך טיפולי ולהנגיש את הבית וזה הרבה טיפולים ואנרגיות. מה אני כבר מבקשת?".

המכתב שנשלח במקור מבית החולים (חדשות 2)

ממתינים להסכמת הנהלת בית החולים

השופטת מירב בן-ארי ציינה היום בהצעתה כי היא התרשמה מדברי נציגת המוסד לביטוח לאומי ש"המשפחה לא שקטה על שמריה בניסיון להכין את הבית". היא אף הוסיפה וציינה שמדברי מהנדס המועצה בפני בית המשפט, "ניתן יהיה כנראה להשיג היתר עקרוני ולהתחיל בבנייה".

"כרגע הוצעו שתי חלופות מוסדיות", הבהירה בן-ארי, "אך ראש מנהל רפואה, בהגינותו, ציין כי מדובר בחלופות רחוקות: אחת רחוקה מאוד והשנייה בירושלים, מרחק של זמן נסיעה כפול מזמן הנסיעה היום".

עם זאת הדגישה השופטת בפני בני משפחת ביטון שקיים אינטרס ציבורי, והוא שבית החולים לוינשטיין ישמש לייעודו המרכזי. "מבחינה זו, לא ניתן להמתין פרק זמן בלתי מוגבל, שכן לא ניתן לדעת בביטחון מתי יתקבל ההיתר ומתי תתחיל הבנייה. במצב כזה עדיין עומדת על הפרק האפשרות לשכור באופן זמני חלופת מגורים במקום קרוב", סיכמה השופטת.

פרקליטה של משפחת ביטון עו"ד אביעד אופיר הסכים להצעת בית המשפט לצורכי פשרה בלבד. "אם לא תהיה הסכמה של בית החולים, אבקש פרק זמן של שלושה ימים על מנת להודיע המשך הדרך בנושא חוות דעת רפואית מטעמנו", אמר.