מת בן 15 שחלה בדלקת גרון נדירה

בית החולים הלל יפה בחדרה שיחרר לביתו נער בן 15, שאובחן כחולה בדלקת גרון נדירה המצריכה אשפוז של יממה לפחות. מצבו החמיר והוריו החזירו אותו לבית החולים, שם נפטר הנער לאחר 12 יום שבהם נאבק על חייו. משרד הבריאות הקים ועדת בדיקה. בית החולים סירב להתייחס לפרטים מפאת החיסיון הרפואי

אילוסטרציה (AP)

נער בן 15 נפטר אמש בבית החולים הלל יפה בחדרה, לאחר כמעט שבועיים שבהם נאבקו הרופאים על חייו, בעקבות דלקת גרון נדירה שתקפה אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנער הגיע לפני כשבועיים לבית החולים הלל יפה בחדרה, כשהוא סובל מכאבים בגרון. בבית החולים אבחנו שיש לו דלקת גרון נדירה מאוד המחייבת אשפוז של לפחות יממה בגלל חשש מחנק, אבל מסיבה לא ברורה הוא שוחרר לביתו.

שעתיים לאחר מכן, הוריו גילו אותו במיטתו ללא דופק וללא נשימה והזעיקו את מגן דוד אדום. הפרמדיקים שהגיעו למקום במהרה ביצעו החייאה ממושכת והצליחו להשיב לו דופק. מיד לאחר מכן, הם החזירו את הנער לאותו בית החולים ששיחרר אותו. במשך 12 יום נלחמו על חייו של הנער, אבל זה כבר היה מאוחר מדי.

מבית החולים נמסר כי "בהתאם לבקשת המשפחה וחובת הסודיות הרפואית, אין באפשרותם למסור מידע". במשרד הבריאות הקימו ועדת בדיקה בנושא.