השרה גרמן על הנהלת הדסה: "חוצפה, רק משמיצים"

שרת הבריאות תקפה היום בחריפות את הנהלת המוסד הרפואי, בשיחה שניהלה עם שר הכלכלה בנט בפתח ישיבת הממשלה. במקביל הפגינו הבוקר כמאה מעובדי בית החולים מול ביתו של שר האוצר לפיד, בדרישה שיתערב במשבר. בהסתדרות מאיימים כי אם עד מחר לא תושג התקדמות, בית החולים יושבת

התבטאות יוצאת דופן של שרת הבריאות על המשבר בבית החולים הדסה: זמן קצר לפני פתיחת ישיבת הממשלה שנערכה הבוקר (א') תקפה גרמן בחריפות את הנהלת המוסד הרפואי. "המדינה הולכת להשקיע מאות מיליוני שקלים ובמקום לבוא ולהגיד תודה רבה, רק משמיצים", אמרה גרמן בהתבטאות שנתפסה במצלמות ובמקרופונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

את הדברים אמרה השרה גרמן במהלך שיחה פרטית עם שר הכלכלה בנט, שהביע עניין במגעים בין הצדדים. "זה משחקי כוח, חוצפה, זה מדהים", אמרה. "המדינה לא הייתה צריכה להושיט עזרה, זה בבעלות פרטית, זה לא בבעלות של המדינה".

"המדינה לוקחת אחריות ואומרת 'אנחנו נעשה את זה'", המשיכה גרמן. "אנחנו נשקיע מאות מיליונים, תשקיעו גם אתם". במהלך השיחה עם בנט אישרה גרמן כי יש "קצה חוט" בדיונים, אך הדגישה כי עדיין קיים מרחק בין הצדדים.

"לפיד, אל תתן להדסה לשקוע" 

ההפגנה מול ביתו של לפיד (חדשות 2)
מוקדם יותר הבוקר הפגינו כמאה מעובדי בית החולים הדסה מול ביתו של שר האוצר יאיר לפיד ודרשו ממנו להתערב במשבר בבית החולים. העובדים הביעו את מחאתם על חוסר מעורבותו של לפיד במשבר, לטענתם, וקראו לעברו: "יאיר, תחזור לעיתון".

המפגינים נשאו שלטים עליהם נכתב: "יאיר תתעורר, אל תיתן להדסה לשקוע", "הדסה=חיים" ו"יש אנשים מאחורי המספרים". עם צאתו של שר האוצר מהבית, הם קראו לעברו: "אין הדסה, אין בריאות ואין עתיד", ו"יאיר ביזיון, תרד אל העם". השר סירב לפתוח את החלון, והמאבטחים במקום נאלצו לפנות בכוח מספר מפגינים על מנת לאפשר לו לצאת מביתו לישיבת הממשלה בירושלים.

מזניח את המשבר? השר לפיד (חן גלילי)

בשבוע הבא צפוי לפוג המועד שהגדיר בית המשפט להקפאת ההליכים במוסד הרפואי, וטרם נמצא הפתרון למשבר.

סכסוך עבודה במערכת הרפואה הציבורית

בסוף השבוע שעבר הודיע יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות אבי ניסנקורן על סכסוך עבודה כולל במערכת הרפואה הציבורית בישראל. על פי הודעת ההסתדרות, "הסכסוך יחול על עובדי כל בתי החולים ועובדי קופות החולים כללית ומאוחדת".

משבר בבית החולים הדסה (ויקיפדיה)

על פי ההודעה, "הרקע לצעד שנקטה ההסתדרות נעוץ במשבר החמור אליו נקלעה מערכת הבריאות - משבר העולה עד כדי סכנה לפירוק בית החולים הדסה וחשש מהותי לפגיעה בתפקודם של יתר בתי החולים והקופות".

"ההתנהלות של משרד האוצר בנושא של הדסה", אמר ניסנקורן, "הובילה את כל המערכת למשבר עמוק. לא ייתכן כי מי שישלם בסוף את מחיר המחדלים יהיו אלה העובדים הפשוטים ותושבי ירושלים. אני קורא למשרד האוצר ולמשרד הבריאות לפתור את המשבר".