אבריו של נדב הצילו חמישה בני אדם

נדב קריימן חתם בגיל 18 על כרטיס אדי. בגיל 24 נפצע בתאונת אופנוע ואחרי החג נקבע מותו בבית החולים. משפחתו תרמה את אבריו, וחמישה בני אדם זכו בחיים חדשים. "אנחנו שמחים בשביל האנשים שחייהם ניצלו, עם הצער שלנו", אמרה אמו

נדב קריימן. "עזר לאנשים"

נדב קריימן, בן 24, נפצע בתאונת דרכים כשרכב על אופנוע והגיע במצב קשה לבית החולים בלינסון. עם צאת חג הפסח נקבע מותו ומשפחתו תרמה את אבריו לחמישה חולים. "אין לנו נחמה, אבל אנחנו שמחים בשביל האנשים שחייהם ניצלו", אמרה היום (ג') אמו נירית קריימן בשיחה עם חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בגיל 18 חתם נדב על כרטיס אדי וההחלטה לתרום את אבריו היתה עבור משפחתו ברורה. "נדב היה בחור בריא וחזק ולא היתה שאלה", הדגישה אמו. "היה ברור כשנקבע מותו שאנחנו נתרום אברים".

לבו של נדב וכליה הושתלו באלי שבתאי, חולה בן 51 תושב אורנית, נשוי ואב לשלושה שסבל מאי ספיקת כליות ואי ספיקת לב קשה. הוא עבר השתלת לב מלאכותי בבית החולים שיבא בעבר ומאז 2012 המתין בביתו לתרומה של לב וכליה.

"שני האברים המושתלים מתפקדים היטב", סיפרו בבית החולים על ההשתלה שעבר שבתאי. "הוא התאושש מהניתוח הארוך והמורכב שנמשך כ-16 שעות ומחלים כעת במחלקה לניתוחי לב".

אבריו הצילו חיי חמישה

"נדב נגע בחייהם של הרבה אנשים"

כליה נוספת של נדב הושתלה בצעירה בת 29, שתי ריאותיו ניתנו לשני חולים נוספים, בני 64 ו-67 המאושפזים בבית החולים בלינסון והכבד נתרם לגבר בן 66.

"אנחנו עדיין בשבעה, אבל יודעים מה קרה למושתלים", אמרה אמו של נדב. "אנחנו גם יודעים שבקרניות זכו סטודנטים לקויי ראייה ואנחנו שמחים בשבילם, עם הצער שלנו".

האם נירית סיפרה על נדב שתמיד אהב לעזור ונגע בחייהם של אנשים. "הוא היה חייל ביחידה מובחרת ועבד במשרד ראש הממשלה", אמרה. "מגיעים הנה מאות אנשים, חבר'ה צעירים, וכולם מספרים איפה נדב נגע בהם תמיד עם איזשהו סיפור אישי שנדב עזר, ייעץ או תמך, חיבק או אהב. כל אחד שמגיע מספר שהוא היה החבר הטוב שלו".