מאבק על חיי הילד שנחנק מנקניקיה

בן 5 פונה אמש במצב קריטי לאחר שאכל נקניקיה בצאת חג הפסח. הילד, מהיישוב בני עי"ש, פונה לבית החולים קפלן ברחובות לאחר החייאה, שם נאבקו הרופאים כל הלילה לייצב את מצבו. "אנחנו ניצבים ליד מיטתו כל העת בתקווה לשיפור במצבו", סיפרה אחותו של הילד

אילוסטרציה (shutterstock)

ארוחה מסוכנת: ילד כבן 5 נחנק אמש (ג') מנקניקיה ביישוב בני עי"ש במרכז. הוא פונה לחדר המיון בבית החולים קפלן ברחובות לאחר שעבר החייאה, כשהוא בסכנת חיים ממשית. מבית החולים עדכנו כי גם היום מצבו קריטי, אך יציב. הרופאים במיון נלחמו על חייו לאורך כל הלילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמו של הילד סיפרה כי הוא וילדה של השכנים ביקשו לאכול והיא הכינה להם נקניקיות לארוחת ערב. "לאחר מספר דקות הוא הגיע אליי בריצה שהוא לא מצליח לנשום ולבלוע", היא תיארה, "והראה לי שמשהו תקוע לו בגרון. לחצתי לו על הבטן בניסיון לשלוף את החתיכה ולפתוח את נתיב האוויר החסום ובעלי התקשר למד"א שהגיעו במהרה והמשיכו את תהליך ההחייאה".

לדברי האם, הרופאים בבית החולים קפלן רצו אליו והמשיכו במאמצי ההחייאה במטרה להציל את חייו. כעת הוא מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ ילדים, כשהוא מורדם ומונשם. אחותו של הילד סיפרה כי בני המשפחה ניצבים ליד מיטתו כל העת בתקווה לשיפור במצבו. "ראינו כיצד הרופאים בקפלן נלחמים על חייו כל הלילה", סיפרה האחות. "כרגע הוא מורדם ומונשם".

בית החולים קפלן, ארכיון (חדשות 2)

ד"ר אלי שפירו, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים קפלן, אמר כי הילד היה במצב של מוות קליני ללא דופק והובהל לחדר המיון לאחר תהליך החייאה שביצעו פרמדיקים של מד"א בביתו והצליחו להחזיר את הדופק.

"במהלך כל הלילה נלחמו רופאי חדר מיון קפלן על חייו בכוחות מתוגברים והמשיכו במאמצי החייאה מתקדמים בניסיון לייצב את מצבו ולמנוע נזק משני למוח", ציין ד"ר שפירו בשיחה עם חדשות 2 Online. "גם כעת, מצבו ממשיך להיות קריטי והוא עדיין נמצא בסכנת חיים".