מטיילים בטבע - ורומסים את בעלי החיים והצמחייה

חג הפסח בפתח, ואיתו גם הרבים שייצאו לטיולים ברחבי הארץ. אלא שרבים מהם שייצאו לשטח בג'יפים וטרקטורונים צפויים לרמוס בדרך את בעלי החיים והצמחייה בנחלים ובמקומות שלא נגלים אל העין. ברשות הניקוז והנחלים קישון ביקשו מהציבור לנקוט באמצעי זהירות, ולתעד את רכבי השטח שדורסים את החיים בטבע

מטיילים - ולא שומרים על בעלי החיים והצמחייה: חג הפסח ומזג האוויר האביבי מוציא רבים אל שמורות הטבע והגנים הלאומיים, שמזמינים את המטיילים לבקר בהם הודות לפריחה שנמצאת בשיאה והמים הזורמים בנחלים. אלא שטיולים רבים כאלה בטבע מסתיימים באסון עבור בעלי החיים שלא תמיד רואים כשמטיילים בשטח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רבים מהמטיילים יוצאים אל הטבע כשהם נוהגים על רכבי שטח - טרקטורונים, ג'יפים וטומקארים. לעיתים, הם אף מתייחסים אל הנחלים כמו אל מסלולים: נוסעים בתוכם, חוצים אותם - ואף מתייחסים לכך כספורט אקסטרים.

אלא שה"ספורט" הזה עלול להיות הרסני: מערכות חיים שלמות נמחצות תחת הגלגלים - סרטנים, רכיכות, חלזונות, סרטנים ואפילו צבים רכים - משלמים בחייהם כתוצאה מהתנהגות המטיילים. ולא רק הם, גם הצמחייה נפגעת כתוצאה מרמיסת כלי הרכב. בתיעוד ניתן לראות את ההרס שנגרם לנחלים ציפורי ויפתחאל, כתוצאה מרכבי השטח שמשתוללים במקום.

כתוצאה מהמקרים החוזרים ונשנים, ובמיוחד לקראת חג הפסח, רשות ניקוז ונחלים קישון מבקשת מהמטיילים לצלם רכבי שטח שנוסעים בדרכים אסורות, לרשום את מספרי הרכב - ולהעלות לעמוד הפייסבוק של הרשות.