עקב דלקת ריאות: נערה בת 17 במצב קריטי

נערה בת 17 מהגלבוע אושפזה במצב קשה בעקבות דלקת ריאות. תוך זמן קצר מצבה הידרדר, וצוות מבית החולים בילינסון הוזעק לחברה למכשיר האקמו שמחליף את פעולת הריאות ולפנותה. מצבה מוגדר כעת קריטי

הנערה במצב קשה, ארכיון (רויטרס)

נערה בת 17 מיישובי הגלבוע פונתה אמש (ב') למרכז הרפואי העמק בעפולה כשהיא סובלת מקוצר נשימה, שיעול וחום. היא אושפזה בטיפול נמרץ ילדים עם אבחנה של דלקת ריאות חריפה, אך עד מהרה החל מצבה להידרדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר, לאחר שמצבה הפך לקשה, החלו הרופאים בביתה חולים בעפולה להנשים אותה, ובמקביל הזעיק בית החולים את יחידת האקמו של בית החולים בילינסון. צוות מיוחד הוזעק למקום וחיבר אותה בחדר הניתוח למכשיר המורכב, המחליף את פעולת הלב והריאות. היא הועברה משם לבית החולים בילינסון.

מבדיקות שנערכו לה עוד קודם לכן בבית החולים העמק, שללו הרופאים את האפשרות שהגורם למצבה הוא שפעת מכל סוג, לרבות שפעת החזירים. כעת נאבקים הרופאים על חייה כשבני משפחתה שוהים לצד מיטתה ומקווים לשיפור דרמטי במצבה.

עשרות חולים מכל רחבי הארץ מפונים מדי שנה לבית החולים בילינסון, שבו נמצא המכשיר הייחודי שמסייע למחליף את פעולת הריאות והלב, בתקווה שהאיברים יתאוששו ויחזרו לתפקוד. לאחרונה הובהלו לבית החולים גם ילדי משפחת גרוס מירושלים, שאושפזו במצב קשה לאחר שהורעלו כתוצאה מחשיפה לחומר הדברה בביתם. לאחר שבועות ארוכים של טיפול מסור הם שוחררו לביתם.