בית החולים לוינשטיין למשפחת ביטון: קחו את אדל

קצת פחות משנה לאחר שאושפזה בבית החולים השיקומי ברעננה, דורשת הנהלת המוסד הרפואי ממשפחתה של אדל ביטון, הפעוטה שנפצעה קשה מאבן שהושלכה לעבר הרכב שבו נסעה, לפנות אותה מהמקום ומאיימת לנקוט הליכים משפטיים. אמה: "ככה מתייחסים לילדה נפגעת טרור? אני בהלם". ביה"ח: הטיפול הסתיים ואין הצדקה להמשך האשפוז

רק לפני כחודש ציינה משפחת ביטון שנה לאירוע ששינה את חייהם מקצה לקצה: אבן שהושלכה על מכוניתה של האם גרמה לתאונה שהביאה לפציעתה הקשה של אדל , בת שלוש. הבוקר (ג') קיבלה משפחת ביטון מכתב מהנהלת בית החולים השיקומי בית לוינשטיין, שדורש ממנה לפנות את הבת מבית החולים עד מחר ולא - יינקטו נגדם הליכים משפטיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היום בשבע וחצי בבוקר הגיעה אלי מזכירה מההנהלה והציגה לי מכתב שבו מצוין שאנחנו צריכים להתפנות", סיפרה האם אדווה לחדשות 2 Online. "הרגשתי כמו פושעת. ערב חג פסח, ללא כל רגישות. אנחנו כאן ואנחנו ממש לא מתכוונים לעזוב. יש פה רוע".

במכתב שנשלח מבית החולים נכתב כי אדל "ממשיכה להיות מאושפזת, על אף שביה"ח הודיע כי הטיפול הרפואי הסתיים ונקבע כי עליה להתפנות. עם סיום הטיפול הרפואי, חייב החולה לצאת מביה"ח על מנת למנוע הפרעות בניהול היעיל של המוסד". עורך הדין הוסיף אזהרה במכתבו: "אם עד ליום 9.4.14 בשעה 12:00 לא תוציאו את בתכם מבית החולים, יורני מרשי לנקוט בהליכים משפטיים".

המכתב שנשלח מבית החולים (חדשות 2)

"זה הזוי שראש הממשלה שכב שמונה שנים מונשם ומורדם ואני מימנתי את זה והיא ילדה נפגעת טרור וככה מתייחסים אליה", אומרת אדוה. "אני פשוט בהלם. זו סטירת לחי. השרה גרמן אמרה לי שאני לא יוצאת מפה עד שלא מוצאים לי פתרון".

"אנחנו מבקשים 4-5 חודשים להתארגן, כי זה לא קל להביא ילדה כזאת הביתה", הוסיפה האם. "אנחנו מנהלים מו"מ עם מוסדות בירוקרטיים כמו ביטוח לאומי, אנחנו צריכים מערך טיפולי ולהנגיש את הבית וזה הרבה טיפולים ואנרגיות. מה אני כבר מבקשת?".

אחרי חג הפסח תחגוג אדל יום הולדת ארבע בחיק משפחתה. היום, למרות התחושות הקשות עקב דרישת הפינוי מבית החולים השיקומי, אדוה מספרת כי חלה התקדמות בטיפולים באדל.

מבית החולים בית לוינשטיין נמסר בתגובה: "בית החולים העניק לאדל ביטון את הטיפול המיטבי. צוות היחידה לשיקום ילדים נרתם במלוא המקצועיות ותרם מניסיונו ומומחיותו על מנת לקדם את מצבה. לפני למעלה מחודש אדל הייתה אמורה להשתחרר מאשפוז בבית החולים, זאת לאחר שהמשפחה קיבלה הכנה להיערכות לקראת השחרור של אדל הביתה זמן רב מראש. בית החולים נתן ארכה נוספת של למעלה מחודש ימים להיערכות המשפחה מחוץ לבית החולים. לצערנו, אין באפשרותנו להאריך את התקופה יותר. חשוב לציין כי הטיפול הרפואי באדל הסתיים ואין הצדקה להמשך הישארותה באשפוז".

גורמים במשרד הבריאות אמרו לחדשות 2 Online כי שרת הבריאות יעל גרמן ביקרה אצל אדל ביטון, ובעקבות זאת אמרו בבית החולים כי יעשו כל מאמץ להשאירה במוסד הרפואי, למרות שאין לכך ערך רפואי. "במהלך התקופה הוצע למשפחה להעביר את הילדה למוסד חולפי או לקיים טיפול שיקומי בבית, כמו שקורה עם רבים אחרים. אלא שהמשפחה חיכתה ולא עשתה כלום, בזמן שישנה רשימת המתנה של חולים אחרים".