בית החולים אסף הרופא: "היולדת מתה מאירוע רפואי נדיר מאוד"

אורטל הלל, בת 27, נפטרה הלילה בבית החולים אסף הרופא לאחר שגם תאומיה נולדו ללא רוח חיים. בית החולים הדף את טענות המשפחה לרשלנות, והדגיש כי הלל נפטרה בעקבות אירוע נדיר, שתועדו רק 15 מקרים כמוהו ברחבי העולם - שהסתיימו במות היולדת והעובר. כמו כן הדגיש בית החולים כי הקרע שגרם לדימום לא נובע מהלידה

"בית החולים משתתף בצער המשפחה" (באדיבות המשפחה)

ביום שאחרי פטירתה של היולדת אורטל הלל בת ה-27, שאושפזה במשך שבועיים בבית החולים אסף הרופא והפילה תאומים, השיב בית החולים על טענות המשפחה לגבי טיפול רשלני, וטוען כי הגורם למותה היה "אירוע רפואי נדיר מאוד, שברוב המקרים מסתיים במות היולדת והעובר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהצהרה לתקשורת שמסר היום (ג') בית החולים נטען כי "המצב הרפואי שהביא להדרדרותה של אורטל ז"ל הוא קרע עצמוני של מפרצת עורק הטחול, הגורם לדמם קטלני. מדובר בארוע נדיר ביותר אשר בספרות הרפואית תוארו רק 15 מקרים בכל העולם, ורובם המכריע של המקרים הסתיים במות היולדת ומות העובר".

בית החולים הדגיש כי גם בעת קבלת היולדת וגם בעת המעקב "הממצאים בבדיקה הגופנית ובבדיקות מעבדה ודימות, כולל בדיקת אולטרה סאונד של הריון, היו תקינים ולא החשידו לאבחנה מסוג זה".

אורטל ז"ל ובעלה (באדיבות המשפחה)

ביה"ח: "המשפחה מסרה מידע חד צדדי ולא מדוייק"

לדברי בית החולים, בוצע ניתוח קיסרי בהול "עקב התדרדרות פתאומית במצבה עד כדי צורך בהחייאה. במהלך הניתוח, נמצאה כמות רבה של דם בחלל הבטן אשר אובחן כדימום שאינו ממקור מיילדותי, ונגרם ממצב רפואי נדיר של קרע עצמוני בעורק הטחול. מצב רפואי זה הוביל לכשל רב מערכתי".

הרופאים הדגישו כי במסגרת המאמצים להציל את חייה, קיבלה אורטל בחדר הניתוח כ-60 מנות דם ומאות מנות של מוצרי דם וגורמי קרישה. "לאחר 12 שעות בהן נאבק הצוות הבכיר ביותר של בית החולים על חייה שהצליח להשתלט על הדימום, ניתן היה להעבירה למחלקה לטיפול נמרץ. שם נמשך המאבק על חייה, מאבק אשר לצערנו לא צלח, והחולה נפטרה".

"ברצוננו לציין כי עד כה כיבדנו את בקשת המשפחה, שלא להגיב בתקשורת, למרות מידע חד צדדי ולא מדוייק שהועבר על ידי המשפחה. אנו מבינים את כאבה של המשפחה, מביעים צער רב על מותה ומוסרים לה את תנחומינו", סיכם בית החולים את תשובתו להאשמות המשפחה.  

אחיה של אורטל הלל (חדשות 2)

אחיה של היולדת: "נקום מהשבעה וניקח עורכי דין"

משפחתה של היולדת תקפה היום בחריפות את התנהלות המוסד הרפואי. בעלה של אורטל, מאור, טען כי הרפואים "ריסקו אותה - היא לא הגיעה לקריסת מערכות סתם ככה, אלא בגלל הטיפול הלא נכון. אמרנו להם לעזוב את הילדים ולטפל בה, אבל ראינו שהטיפול היה רק על העוברים, ובזמן הזה היא הלכה וקרסה".

"זה פשוט נורא, בית החולים אסף הרופא הרג במו ידיו את אחותי", האשים חנן, אחיה של הלל, בראיון לחדשות 2 Online. "ההתנהלות שלהם מרגע שהיא הגיעה לבית החולים היתה לא נכונה. היא הגיעה עם כאבים אדירים בצד, וכל מה שעשו לה זה בדיקות שגרתיות. השאירו אותה בצד עם אחות שדחפה לה משהו בפה כדי שתוכל לנשום".

לדברי אחיה של הלל, "היא דיממה במשך שעות ולא עלו על המקום של הדימום - ואז היא קרסה. במקום לנתח אותה מייד, יילדו אותה וראו שני עוברים ללא הכרה. היא קיבלה כמויות עצומות של דם, כמעט 200 מנות, וכל זה לחינם".

חנן הודיע כי המשפחה מתכוונת להגיש תביעה נגד בית החולים. "נקום מהשבעה וניקח עורכי דין טובים, בשביל אחותי אני אעשה הכל. לא אעזוב אותם עד יום מותי". הוא הודה למאות האזרחים שביקרו את אחותו והתפללו לשלומה במשך ימי האשפוז.