נער בן 15 נפל מאופניו וניצל בזכות ניתוח מורכב

הצעיר נפל מאופניו ונפצע מהכידון, לאחר שחברו רכב על מתקן לא בטיחותי. הנער סבל מקרע חריף ודימום חזק. הרופאים הצילו את חייו בניתוח מורכב. "בדרך כלל מדובר בקרעים קטנים, אך במקרה זה הקרע הקיף שני שלישים מהתריסריון", ציינו הרופאים על הפציעה הקשה

"הצילו את חיי". הנער בבית החולים (דוברות בית החולים קפלן)

רכיבה מסוכנת: ליאור רבני, תלמיד כיתה י' מאשדוד, הובהל ב-28 בפברואר לחדר המיון בבית החולים קפלן ברחובות, לאחר שנפל על כידון האופניים וקרע את התריסריון. ניתוח מורכב שעבר בבית החולים קפלן ברחובות הציל את חייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברו הטוב של ליאור רכב גם הוא על האופניים, על גבי סטנד שחובר לגלגל האחורי - ובפועל סיכן את חיי שנייהם. השניים מעדו - והכידון נכנס בחוזקה בבטנו של ליאור וגרם לקרע חריף. לדבריו, הוא וחברו החליקו על פס האטה גבוה בכביש. "הכידון הסתובב ונכנס למרכז הבטן שלי", סיפר. "הרגשתי כאבי בטן עזים, סחרחורת והיה מלא דם סביבי".

רק ניתוח מורכב, בו נעצר הדימום ונתפר התריסריון, הציל אותו. היום, כשבוע וחצי לאחר פציעתו, הוא מודה לצוות "הרופאים והאחיות המסורים שהצילו את חיי בניתוח מורכב". בבית החולים ציינו כי פציעתו של הנער נגרמה מ"סטנד" לא בטיחותי שמסכן את חיי הילדים.

ד"ר דני ירדני, מנהל היחידה לכירורגיה ילדים בבית החולים קפלן, אמר כי הנער הובהל לחדר המיון כשהוא במצב מסכן חיים עם חבלה חריפה מאוד בחלק העליון של הבטן כתוצאה מהנפילה. "הנער הגיע עם דימום מאסיבי ועבר בדיקות הדמיה מקיפות בהן נמצא קרע של התריסריון ודימום מכלי הדם", הוא הסביר.

סימנים ראשונים להחלמת הנער

"בדרך כלל מדובר בקרעים קטנים אך במקרה זה הקרע הקיף שני שלישים מהתריסריון. הוא נלקח לניתוח דחוף ומציל חיים בשיתוף פעולה של מומחים בתחום כירורגיה דחופה, הרדמה וילדים, אשר נועד לאתר את מקור הדימום מסכן החיים ותפירת הקרע, ובמהלכו הותקן פתח להזנה שעוקף את התיקון של הקרע", הוסיף ד"ר ירדני.

הנער אושפז ביחידה לטיפול נמרץ ילדים ולאחר מכן הועבר ליחידה לכירורגיה ילדים. רופאי המחלקה מדווחים בימים אלו על סימנים ראשונים של החלמה והנער צפוי להישאר להמשך אשפוז בתקופה הקרובה.

ליאור סיפר כי הוא היה עד לנפילות רבות של ילדים ובני נוער בסביבתו שהורכבו על הסטנדים אך לא תיאר לעצמו שזה כל כך מסוכן ועלול להביא לסכנה בחיי אדם. רופאי הילדים בבית החולים קפלן ציינו כי על ההורים להקפיד על הנהלים לקראת חופשת הפסח. "ידוע שרכיבה על אופניים היא בילוי מועדף על ילדים רבים, אך יש להקפיד כי הילד יחבש קסדה בעלת תקן שמתאימה לראשו ומגני ברכיים בכל רכיבה". הרופאים שבו והדגישו כי אין להרכיב אנשים באופן לא תקני על האופניים.