אחיה של היולדת שנפטרה: "בית החולים הרג אותה"

אורטל הלל, בת 27, נפטרה הלילה בבית החולים אסף הרופא לאחר שגם תאומיה נולדו ללא רוח חיים. במשפחתה מתאבלים, ומאשימים את הטיפול שקיבלה בבית החולים. אחיה אמר לחדשות 2 Online: "הם הרגו אותה, נגיש תביעה, לא אעזוב אותם עד יום מותי". בית החולים: "מיטב המומחים נאבקו על חייה, מצבה הרפואי היה נדיר"

אורטל ז"ל ובעלה (באדיבות המשפחה)

ביום שאחרי פטירתה של היולדת אורטל הלל בת ה-27, שאושפזה במשך שבועיים בבית החולים אסף הרופא והפילה תאומים, במשפחתה תקפו היום (ג') בחריפות את התנהלות המוסד הרפואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה פשוט נורא, בית החולים אסף הרופא הרג במו ידיו את אחותי", האשים חנן, אחיה של הלל, בראיון לחדשות 2 Online. "ההתנהלות שלהם מרגע שהיא הגיעה לבית החולים היתה לא נכונה. היא הגיעה עם כאבים אדירים בצד, וכל מה שעשו לה זה בדיקות שגרתיות. השאירו אותה בצד עם אחות שדחפה לה משהו בפה כדי שתוכל לנשום".

לדברי אחיה של הלל, "היא דיממה במשך שעות ולא עלו על המקום של הדימום - ואז היא קרסה. במקום לנתח אותה מייד, יילדו אותה וראו שני עוברים ללא הכרה. היא קיבלה כמויות עצומות של דם, כמעט 200 מנות, וכל זה לחינם".

חנן הודיע כי המשפחה מתכוונת להגיש תביעה נגד בית החולים. "נקום מהשבעה וניקח עורכי דין טובים, בשביל אחותי אני אעשה הכל. לא אעזוב אותם עד יום מותי". הוא הודה למאות האזרחים שביקרו את אחותו והתפללו לשלומה במשך ימי האשפוז.

אחיה של אורטל הלל (חדשות 2)

מבית החולים אסף הרופא נמסר בתגובה כי "ההערכה הראשונית, שכללה בדיקה גופנית ובדיקות מעבדה מקיפות, היתה תקינה. יחד עם זאת, מחשש ללידה מוקדמת, אורטל הוכנסה להשגחה וטיפול בחדר לידה. תוך כדי השגחה, חלה הדרדרות במצבה עד כדי צורך בפעולות החייאה שבמהלכן הובהלה בדחיפות לניתוח קיסרי על מנת להציל את חייה. במהלך הניתוח הסתבר שההידרדרות במצבה נובעת ממצב רפואי נדיר".

עוד נמסר מבית החולים כי מיטב המומחים עשו מאמצים להציל את חייה של אורטל הלל. "הנסיונות לייצבה נמשכו שעות רבות והיא הועברה לטיפול נמרץ כשהיא במצב של כשל רב מערכתי. במהלך שבועיים נלחמו מיטב המומחים עם מיטב הטכנולוגיות להציל את חייה, אך המאמצים לא צלחו. בית החולים משתתף בצער המשפחה".

"בית החולים משתתף בצער המשפחה" (באדיבות המשפחה)