היולדת שאיבדה את שני התאומים שנשאה ברחמה נפטרה בבית החולים

אחרי מאבק של שבועיים נקבע אמש מותה של אורטל הלל, היולדת שאושפזה במצב קשה מאוד לאחר שאיבדה את שני תאומיה. לאחר אשפוזה אחיה האשים: "הם לא התייחסו אליה עד שהיה מאוחר"

נאבקו על חייה. הלל (חדשות 2)

בבית החולים אסף הרופא נקבע אמש (ב') מותה של אורטל הלל (26), היולדת שהגיעה לפני כשבועיים לחדר לידה, כשהיא בסוף החודש החמישי להריונה, בעקבות כאבים שחשה. מצבה הידרדר במהירות לקריסת מערכות, והיא איבדה את שני התאומים שנשאה ברחמה. אורטל הלכה לעולמה לאחר מאבק ממושך שניהלו רופאי בית החולים על חייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם אשפוזה, הלל נלקחה מיידית למחלקת טיפול נמרץ כשהיא בסכנת חיים, תוך שהרופאים ניסו להציל את תאומיה. כעבור זמן קצר התברר שלא ניתן יהיה להצילם - והם מתו.  עדיין לא ברור מה גרם להידרדרות הקשה במצבה‬ של הלל, שזהו ההיריון הראשון שלה.

אחיה של היולדת טען בשבוע שעבר שהרופאים לא התייחסו אליה מוקדם מספיק - מה שהוביל להידרדרות במצבה. "העבירו אותה מחדר לחדר, הייתה התרשלות ענקית של בית החולים", האשים האח חנן פדידה.

"היא הייתה מטופלת ועשתה הפרייה. ברגע שרואים שהיא בסיכון גבוה והיא מגיעה לבית חולים מצפים שיטפלו בה בצורה מבוקרת", אמר אחיה. "במקום זה, העבירו אותה בבית החולים מחדר לחדר. הגענו למצב שאנחנו מאבדים לא רק את התאומים אלא קרובים לאבד אותה. המון זמן עבר בין הדימומים שלה ועד שהתחיל הטיפול של הרופאים".

"כשמגיעה אישה בשמירת הריון מן הראוי שיזעיקו רופא, ואם היא מתלוננת על כאבים ולא מביאים מישהו ברמה גבוהה לטפל בה ברור שיקרה אסון בשלב כלשהו. הם פשוט איבדו את השליטה על הטיפול בה. אני מבקש מעם ישראל להתפלל לרפואה שלמה של אחותי", הוסיף.