משרד הבריאות: כשליש מהישראלים סובלים מעודף משקל

לרגל ציון יום הבריאות העולמי שיחול מחר, מפרסם משרד הבריאות סקר על התנהגות הבריאות של הישראלים. לפי הסקר, מרבית הישראלים עובדים בישיבה כ-30% סובלים מהשמנה וממוצע שעות השינה של האזרח עומד על 6.6 שעות בלילה . הבשורות הטובות: יש ירידה בכמות המעשנים

אילוסטרציה (AP)

מחר (ב') יצוין ברחבי העולם יום הבריאות העולמי, ולרגל המאורע מפרסם משרד הבריאות סקר על התנהגויות הבריאות של הישראלים. הסקר, שכלל יותר מ-5,000 בני 21 ומעלה, מעלה כי כשליש מהישראלים מצויים במצב של עודף משקל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הנתונים, 49.3% מהישראלים נמצאים במשקל תקין - על פי היחס בין המשקל לבין הגובה. 30.2% מהישראלים נמצאים סובלים מעודף משקל, כך על פי הנתונים שסופקו בסקר. עוד עולה כי 4.7% מהנשאלים נמצאים במצב של תת משקל.

למרות הנתון הקודם, 62.1% מהישראלים העריכו את מצב בריאותם כ"מצוין" או "טוב מאוד". כ-35% מהנשאלים מבצעים פעילות גופנית למשך 30 דקות רצופות לפחות, שלוש פעמים בשבוע או יותר. למרבה ההפתעה, בקרב בני 65 ומעלה עמד שיעור המתעמלים על 49.1%, וזאת לעומת 27.9% בלבד בקרב גילאי 21-34. הפעילות הגופנית הנפוצה ביותר בקרב הנשאלים הייתה הליכה.

כחמישית מהישראלים מעשנים

כחמישית מהישראלים מעשנים (AP)
20.6% מהנשאלים בסקר העידו על עצמם כי הם מעשנים. בקרב האוכלוסייה הערבית השיעור היה גבוה פי 1.3. באוכלוסייה היהודית נרשמה החל משנת 2000 ירידה במספר המעשנים, שעמד על 27.1% והצטמצם עד לכדי 19.8% ב-2011.

מרבית הישראלים, 54.1%, עובדים בישיבה, זאת לעומת 23.1% שעובדים בעיקר בעמידה ו-15% שעובדים תוך כדי הליכה. שיעור הישיבה במהלך העבודה גבוה בקרב האוכלוסייה היהודית פי 1.9 לעומת האוכלוסייה הערבית.

כ-74% מהישראלים דיווחו כי הם מרבים לצרוך פירות וירקות וממעטים בצריכת שומן. עם זאת, כ-23% מהנשאלים אמרו כי הם צורכים כמעט מדי יום משקאות ממותקים. כמחצית מהישראלים אמרו כי הם נוהגים לשתות מים מהברז.

הרגלים נוספים של הישראלים, שצוינו בדוח, העלו כי מספר שעות השינה הממוצע של הישראלים בלילה הוא 6.6 שעות. 72.9% מהישראלים דיווחו כי הם מצחצחים שיניים לפחות פעמיים ביום, ו-68.4% אמרו כי ביקרו במרפאת שיניים בשנה האחרונה.