26 ילדים חוסנו וסבלו מתופעות לוואי קשות

חשד לתקלה בסדרת חיסונים שניתנו בבית ספר ברמת גן: 26 ילדים משכבת כיתה ב' לקו בתופעות לוואי קשות בעקבות חיסון משולש שקיבלו בתחילת השבוע. בתגובה למקרה הודיע משרד הבריאות כי המקרה נמצא בבדיקה

 בתחילת השבוע חוסנו 36 תלמידי שכבת כיתה ב' בבית הספר ניצנים ברמת גן. החיסון המשולש אותו קיבלו נועד למנוע תחלואה בשעלת, טטנוס ופוליו, אך לצד היתרונות החיסון הביא עמו תחלואים אחרים. זמן קצר לאחר קבלת הזריקה, סבלו 26 מהתלמידים מתופעות לוואי רבות כמו ישנוניות, כאב ראש וחום וחלקם אף סבלו בחום גבוה של 39 מעלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההורים המודאגים שהתקשרו למוקד הטלפוני של חברת "פמי פרימיום" האחראית לבריאות התלמיד מטעם משרד הבריאות, לא קיבלו תשובות שהניחו את דעתם. "לילדים היו באמת תופעות לוואי מרובות" הודתה המוקדנית מחברת פמי פרימיום בשיחה עם תחקירן חדשות 2.

בתשובה לשאלתנו האם הייתה בעיה כלשהי עם החיסונים האלו, ענתה הנציגה כי "תיאורטית הדבר אפשרי". "אני מבינה את הדאגה שזה נראה המוני", השיבה. לדבריה, היא אינה יודעת להסביר כיצד יודעים בוודאות שהחיסונים תקינים אך טענה כי "פמי פרימיום" היא חברה אמינה. "אנחנו עובדים עם שני ספקי החיסונים הכי טובים בעולם", סיפרה המוקדנית.

תגובת משרד הבריאות: "מדובר בתופעות לוואי מקומיות וחולפות, מוכרות אחרי חיסון ואינן חריגות. יחד עם זאת, משרד הבריאות מקיים בדיקה לראות אם יש עלייה בשכיחות של תופעות מסוג זה.

"פמי פרימיום" נמסר בתגובה: "פמי פרימיום דיווחה למשרד הבריאות בזמן אמת על תופעות הלוואי שדווחו לה על ידי ההורים וצוות בית הספר, כחלק מהמעקב השוטף שהחברה מקיימת לאחר כל חיסון. מבדיקות שנערכו גם על ידי משרד הבריאות עולה כי אין ולא היה כל פגם בחומרי החיסון או בביצוע החיסונים".