אפקט הפרפר: להקת ענק בישראל

להקת פרפרים מזן נימפית החורשף, המצוי בימים אלה במזרח התיכון, נצפתה היום בעיקר באזור מישור החוף והשפלה. מאות אלפי הפרטים עושים עצירה בישראל בדרכם לדרום אירופה. "אחת לכמה שנים יש התפוצצות אוכלוסין של המין הזה", מסביר עמיר בלבן מהחברה להגנת הטבע, "אך מחזה שכזה לא נראה כבר ארבע שנים"

נימפית החורשף היום באזור כוכב יאיר (אלברט קשת)

מחזה מרהיב נצפה היום (ד') במישור החוף והשפלה, כשמאות אלפי פרפרים מסוג נימפית החורשף - המצויים בימים אלה במזרח התיכון בכמויות אדירות - נראו כשהם מרחפים בין מכוניות, בשדות, ועל הפרחים. להקת הענק עוברת בישראל בדרכה לדרום אירופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלהקה עשויה להישאר באזורנו כמה ימים או אפילו מספר שבועות. בזכות כושר הנדידה שלו וההתגוננות המיוחדת של זחליו ב"כיס עלה" עד לבקיעתו כפרפר, נימפית החורשף נחשב לאחד ממיני הפרפרים הכי נפוצים בעולם.

"כמות שלא נראתה שנים", הפרפרים שנראו היו (אלברט קשת)

"אחת לכמה שנים יש התפוצצות אוכלוסין של המין הזה", מסביר עמיר בלבן מהחברה להגנת הטבע. "הגשמים הרבים שירדו בחודשים האחרונים בדרום וגם במדינות שכנות לנו כמו ערב הסעודית, מאפשרים לפרפר הזה מצע רבייה ומזון משובחים ולכן מספריו גדלים בהרבה המרגיל", אמר בלבן. "כך היה גם באפריל 2010, אך מחזה שכזה לא נראה כבר ארבע שנים".