ירושלים: תיירת מתה מאלרגיה לטחינה

טרגדיה בירושלים: לידיה לבושן בת 30, תיירת מדרום אפריקה מתה כתוצאה מתגובה אלרגית לשומשום. היא חוותה תופעות אלרגיות קשות לאחר שהזמינה דג עם טחינה במלון בירושלים לפני מספר ימים. משפחתה הגיעה לארץ והסכימה לתרום איבריה: "קשה לדבר על מה שקרה"

לידיה לבושן (פייסבוק)

הארוחה הסתיימה בטרגדיה: לידיה לבושן, תיירת מדרום אפריקה בת 30 שהגיעה לטיול בישראל מתה אתמול (ב') בבית החולים שערי צדק בירושלים, בשל אלרגיה לטחינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משפחתה, שהגיעה בבהילות לישראל, סיפרה כי היא אכלה במלון בבירה דג עם טחינה מעליו בשבוע שעבר, זאת למרות שהיא אלרגית לשומשום. היא ככל הנראה לא ידעה שטחינה עשויה משומשום. זמן קצר לאחר מכן החלו תגובות אלרגיות קשות בגופה.

פרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום ביצעו בה פעולות החייאה ולבסוף פינו אותה לבית החולים לאחר תגובה אלרגית קשה. היא אושפזה עם דום לב ביחידה לטיפול נמרץ ללא הכרה במשך מספר ימים. אתמול אובחן כי מתה מוות מוחי - ובעקבות הסכמת המשפחה לתרומת איברים, היא הועברה למרכז ההשתלות הארצי בבית החולים "בילינסון".

"קשה לי מאוד לדבר כרגע על מה שקרה", סיפרה לחדשות 2 Online אמה של לבושן. "אנו בקשר רציף עם שגרירות דרום אפריקה".

שומשום הינו מזון ששכיחות האלרגיים אליו בישראל גבוהה יחסית בהשוואה לסוגי מזון אחרים. תסמיניו יכולים להיות חמורים מאוד ועלולים לגרום לשוק אנפילקטי ואף מוות.