גמזו: לא היו לי מחלוקות עם גרמן ולא אהיה מנהל איכילוב

מנכ"ל משרד הבריאות הפורש, פרופ' גמזו, הכחיש את השמועות אודות סיבת פרישתו וטען כי לו ולשרת הבריאות לא היו מחלוקות מקצועיות כלשהן. כמו כן דחה גמזו את השמועות בדבר מועמדותו לתפקיד מנהל איכילוב, והדגיש כי הדיווחים "אינם נכונים והתפקיד אינו רלוונטי"

מנכ"ל משרד הבריאות הפורש הפרופ' רוני גמזו דחה הבוקר (ב') את הדיווחים על כך שברקע החלטתו עמדו חילוקי דעות מקצועיים עם שרת הבריאות יעל גרמן. גמזו הודיע בסוף השבוע האחרון כי יסיים את תפקידו ב-1 ביוני הקרוב, לאחר ארבע שנים בתפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מחלוקות עם שרת הבריאות? לא. אין שום דבר שכזה", השיב המנכ"ל הפורש בתשובה לשאלת הכתבים במהלך ביקור בבית החולים רמב"ם בחיפה. "אתה יודע מה זה לעבור שנה עם כל כך הרבה דברים מורכבים? העבודה נעשתה בשיתוף פעולה ובהרמוניה".

פרופ' גמזו, שהגיע לרמב"ם לציון פתיחת שבוע בריאות לעובדי בית החולים, השיב לשאלות חדשות 2 באשר לסיבות החלטתו לסיים את תפקידו: "צריך מתישהו לפנות את המקום לאדם חדש שימשיך את אותן תכניות, את אותה אסטרטגיה של משרד הבריאות ויהיה אדם חדש. הכל נעשה בתיאום מושלם עם שרת הבריאות ואנחנו נמשיך לקדם את המערכת".

"הפרסומים אינם נכונים"

על ההערכות שנשמעו כי בתום תקופת צינון יחליף את מנכ"ל בית החולים איכילוב הגיב פרופ' גמזו: "הפרסומים הללו אינם נכונים, יש בבית החולים איכילוב מנהל, מנהל מוצלח - הכי טוב מבין המנהלים וזה לא תפקיד שהוא רלוונטי עבורי".

בהודעת משרד הבריאות שפורסמה ביום בסוף השבוע האחרון, צוין כי גמזו סיכם עם שרת הבריאות יעל גרמן כי יסיים את תפקידו בתום ארבע שנות קדנציה מלאות, ב-1 ביוני השנה. בהודעה לא צוין מהי הסיבה לסיום כהונתו, אך על פי הידוע הרקע הוא חילוקי דעות מקצועיים בינו לבין השרה גרמן.

על פי ההערכות, גמזו יחזור לבית החולים איכילוב בתל אביב, בו שימש כמנהל כללי לפני ארבע שנים. גמזו ישוב לתפקיד של רופא מן המניין ובתום תקופת צינון בת שנה הוא עשוי לעמוד בראש המוסד הרפואי. לפי ההערכות, ברגע שמנהל בית החולים הנוכחי פרופ' גבי ברבש יפרוש מתפקידו, גמזו יהפוך להיות אחד המועמדים המובילים לניהול המוסד.